Spressa Mezzo نوعی اروپرس اتوماتیک می باشد

اروپرس اتوماتیک

Spressa Mezzo نوعی اروپرس اتوماتیک می باشد

همه طرفداران اروپرس با فشار دادن پیستون آن مشکل داشته اند و این کار باعث درد در ناحیه‌ی کف دست و یا مچ آنها شده است. به‌ویژه ناامیدی‌ای که بر اثر گذشت زمان با دست و پنجه نرم کردن با دسته‌ی دستگاه به سراغشان می آید.

دلایل زیادی وجود دارد برای توضیح این که چرا فشردن پیستون اروپرس از همیشه سخت‌تر می باشد. مسدود شدن فیلتر شما بر اثر استفاده زیاد و یا آسیاب کردن قهوه خود بیش از حد میتواند دلایل مناسبی باشذ. مشکل قابل حل است اگر مربوط به فیلتر شما باشد اما اگر مربوط به بیش از حد ریز بودن دانه‌های قهوه باشد چه کاری باید انجام دهیم؟ ممکن است بعد از چندین بار دست و پنجه نرم کردن با پیستون دستگاه تصمیم بگیرید روش دم‌آوری برای قهوه‌تان را تغییر دهید. اما میتوانید به طرز هوشمندانه‌ای توسط Spressa Mezzo مشکلتان را برطرف کنید، یک دستگاه اهرمی دستی که که فشردن ارروپرس را ساده‌تر می کند.

تاریخچه‌ی Spressa

این وسیله حاصل تلاش‌های دن اریکسون و همکارش راس بود و توسط Kickstarter حمایت مالی شد. اولین عملیات توزیع پس از حمایت مالی در استرالیا آغاز شد. کمی بعد این وسیله‌ی هوشمند از سمت Coffee Gear سیاتل تایید شد که اولین توزیع‌ آن در آمریکا بود و بعد از آن در کشورهای مختلفی توزیع شد و اخیرا در بازار کره جنوبی رونق زیادی دارد. این وسیله هنوز بسیار جوان است. اما آینده‌ی خوب برای آن قابل پیش‌بینی است. این تنها یک ابزار برای مشتاقان قهوه نیست. بلکه وسیله‌ای برای استفاده ی راحت تر از اروپرس می باشد و بدلیل سادگی آن می‌تواند مورد استفاده عموم قرار گیرد.

Spressa Mezzoحل مشکلات اروپرس

این وسیله برای استفاده آسان‌تر، راحت‌تر و نرم‌تر از اروپرس از طریق اهرمی است که در طول عصاره گیری از قهوه بر روی دسته‌ی پیستون آن قرار می‌گیرد. می توانید بدون وارد کردن فشاری به دستانتان ، با یک حرکت صاف، کنترل دقیقی بر روند عصاره گیری قهوه‌ی خود داشته باشد و زمان آن را محاسبه نمایید. به حداقل نیرو برای تکان دادن اهرم احتیاج است و همچنین انعطاف پذیری بیشتری که این اهرم نسبت به دسته پیستون اروپرس دارد باعث کاهش زمان عصاره گیری قهوه خواهد شد. بخش “تثبیت‌کننده” در این وسیله باعث جلوگیری از لغزش اروپرس در هنگام استفاده می باشد. نگه داشتن قاشق و همزن اروپرس در این وسیله برای راحتی بیشترتعبیه شده است. علاوه بر بهبود عملکرد اروپرس، این وسیله طراحی چوبی منحصر به فرد و زیبایی دارد، بدون اینکه فضای زیادی را اشغال کرده باشد.

در خانه و کافه خیالتان راحت باشد

این وسیله قابلیت‌های بی‌نظیری دارد که باعث استفاده از آن در خانه و یا حتی کافه هم می شود. مشکلات و ناراحتی‌های مربوط به مچ دست در بین باریستاها بسیار شایع است پس وجود آن از اهمیت زیادی برخوردار است . این وسیله به صورت قطعه‌های مسطحی فروخته می‌شود که برای استفاده از آن باید قطعه‌ها را به هم وصل کنید و Spressa را بسازید. و ساختن آن بسیار ساده است . درست است که بخش‌های مختلف Spressa ماشین‌کاری شده‌اند و سپس شما با دستانتان آن را می‌سازید و سر هم می‌کنید، اما دارای دوام و زیبایی ظاهری بسیاری می باشند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 5 =