Blind Cupping یا کاپینگ چشم بسته چیست؟

Blind Cupping یا کاپینگ چشم بسته

Blind Cupping یا کاپینگ چشم بسته چیست؟

 Blind Cupping با کاپینگ معمولی قهوه که هیچ چیزی در مورد قهوه ه­ای که تست می­ کنید نمی دانید ، تفاوت دارد. این بدان معنی است که به حقیقت نزدیک شوید. علاوه بر این، برای عینیت و بینش بهتر، می­ توانید قهوه را از روستری های دیگر هم به میز آزمایش اضافه کنید. در Blind Cupping افرادی که قهوه را می­ چشند، نمی­ دانند چه قهوه ای در کدام فنجان است . همچنین در یک Double Blind Cupping افرادی که این رویداد را میزبانی می­ کنند نیز نمی­ دانند.

هنگام چشیدن قهوه هدف یافتن بهترین قهوه است بدون اینکه پیش داوری های شما بر نتایج تأثیر بگذارند. برند، نظرات دیگران و هزینه نسبی قهوه، همه عوامل تأثیرگذار در قضاوت ما از قهوه هستند.

پس  Blind Cupping کاپینگ چشم بسته چگونه انجام می­ شود؟

آیا برای انجام Blind Cupping باید حتماً تفت دهنده قهوه باشید؟ خیر تنها باید کسی باشید که به قهوه علاقه­ مند است، مایل به بهبود چشایی خود است یا قدردان این نوشیدنی محبوب است. در اینجا کاپینگ قهوه را دوباره توضیح نمی­ دهیم  اگر مایلید این را یاد بگیرید، راهنمای آن را در اینجا بخوانید. بیایید کار خود را ادامه دهیم و به چگونگی انجام Blind Cupping و Double Blind Cupping نگاهی بیاندازیم:

1-حداقل دو قهوه را انتخاب کنید.

2-یک شخص حرفه­ای در مورد قهوه را دعوت کنید تا (حداقل دو) قهوه توسط یک روستری دیگری بیاورد.

3-تجهیزات خود را آماده کنید (تخته کار، قاشق و غیره).

4-از شخص دیگری بخواهید تا زیر ظرف­ها را برچسب­گذاری کند و نمونه قهوه اولیه را در فنجان­ های مربوطه قرار دهد. فنجان­ ها را با آب پر کنید و وارد فرآیند کاپینگ قهوه ( قهوه آزمایی ) شوید، با بو کردن شروع کنید و از طریق طعم، اسیدیته، غلظت، یکنواختی و غیره پیش بروید.

5-به هر جنبه از قهوه امتیاز بدهید.

6-مجموع امتیازات را محاسبه  کنید.

7-فنجان­ ها را بلند کنید و نام هر قهوه را در کنار یادداشت ­های آن فنجان بنویسید.

8-نتیجه را قضاوت نکنید! ممکن است به قهوه ی رقیب خود امتیاز بالاتری از خودتان داده باشید. اجازه دهید این یک لحظه آموزنده باشد که در آن چیزی را درباره خودتان و قهوه ­تان یاد می­ گیرید.

راهنمایی­های اضافه و ترفند های کاپینگ چشم بسته

برای به دست آوردن بیشترین بازده از Blind Cupping موارد زیر را امتحان کنید:

1-آن را به طور منظم انجام دهید (به خصوص اگر روستر هستید). هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، در آن ماهرتر می­ شوید.

2-دوستان قهوه ­دوست خود را دعوت کنید و برنامه چشیدن نوشیدنی های مختلف برگزار کنید. می ­توانید یک قدم جلوتر بروید و از پنیر، شکلات یا هر غذای خاص و نوشیدنی دیگری هم استفاده کنید.

3-از یکی از دوستانتان که قهوه دوست ندارد درخواست کنید که به همراهتان این کار را انجام دهد. نظرات آن­ها عالی خواهد بود.

Share this post