6 نکته ای که باید درباره دستگاه اسپرسو بدانید

دستگاه اسپرسو

6 نکته ای که باید درباره دستگاه اسپرسو بدانید

گاهی وقت ها از دستگاه ها و لوازمی استفاده می کنیم که جزئیات و نحوه کار کردن با آنها را نمی دانیم. دستگاه اسپرسو هم یکی از این موارد هست. اغلب کار کردن کلی را می دانیم اما از ترفند های آن غافل هستیم. با خواندن این مقاله به راز های نهان دستگاه اسپرسو آشنا شوید :

راز های نهان دستگاه اسپرسو

1-شما می توانید از انواع مختلف دانه های قهوه استفاده کنید:

اسپرسو یک نوع از دانه ی قهوه نیست؛ فقط این نوشیدنی با نام اسپرسو شناخته می شود. شما می توانید از انواع دانه های قهوه در دستگاه اسپرسو استفاده کنید. می توانید از دانه های قهوه بو داده یا حتی نوع دیگری از دانه ها استفاده کنید. دستگاه اسپرسو عطر و طعم را از دانه های قهوه استخراج می کند. اجبار نیست که  دانه های قهوه را از مارک خاصی انتخاب کنید. حتی می توانید دانه های قهوه را از یک فروشنده ی محلی خریداری کنید. تنها چیزی که باید در مورد دانه های قهوه در نظر بگیرید، کیفیت آن ها است. اطمینان حاصل کنید که دانه های قهوه ی تازه را برای بهترین عطر و طعم انتخاب می کنید.

دستگاه اسپرسو

2-شما می توانید انواع قهوه را دم کنید:

من دیده ام بسیاری از مردم درمورد دستگاه های اسپرسو سردرگم هستند. بیشتر مردم فکر می کنند که با دستگاه اسپرسوی خود تنها می توانند اسپرسو دم کنند. اما اجازه دهید توضیح دهم، دستگاه اسپرسو هم مانند دیگر دستگاه های قهوه ساز است. تخصص آن ها این است که می توانند اسپرسو را به شکل درست دم کنند. این به این معنا نیست که شما نمی توانید انواع مختلف رسپی های قهوه را با آن تهیه کنید. شما می توانید از همان دستگاه برای انواع دیگر رسپی های قهوه استفاده کنید. تنها نیاز است تنظیمات را به گونه ای اصلاح کنید که طعم و مزه ی مناسبی را که از قهوه انتظار دارید به دست بیاورید. بنابراین مجبور نیستید یک دستگاه جداگانه برای هر نوع قهوه خریداری کنید. با این حال، قبل از سفارش، اطمینان حاصل کنید که دستگاه اسپرسو دارای تنظیمات قابل شخصی سازی در پنل کنترل باشد.

ویژگی دستگاه اسپرسو3-برای استخراج عطر و طعم به چه مقدار فشار نیاز است؟

شما هر روز اسپرسوی مورد علاقه ی خود را با دستگاه اسپرسو درست می کنید، اما آیا فکر کرده اید که دستگاه چطور کار می کند؟ خب، یک دستگاه اسپرسو باید فشار دقیقی بر روی دانه های قهوه اعمال کند تا طعم کامل استخراج شود. با اینکه فشار مدل های مختلف دستگاه ها با یکدیگر متفاوت است، اما حداقل نیروی لازم برای استخراج عطر و طعم ، فشار ۹ بار ، ۹ BAR  ست. برخی از دستگاه های اسپرسو ممکن است فشار متفاوتی داشته باشند. اما برای رسیدن به طعم مناسب لازم است که مقدار فشار مناسب را داشته باشید.

4-چه مقدار دانه ی قهوه مورد نیاز است؟

طرفداران  قهوه از دانه های قهوه ی مختلفی در دستگاه اسپرسو استفاده می کنند. آیا فکر کرده اید که به چه تعداد دانه ی قهوه در دستگاه اسپرسو نیاز دارید؟ با اینکه عجیب به نظر می رسد، اما اطلاعات جالبی است. هنگامی که دستگاه کار می کند، به مقدار حداقلی از دانه های قهوه نیاز دارد. در اکثر دستگاه های اسپرسو، هر شات از نظر حجمی حدودا به ۵۰ دانه ی قهوه نیاز دارد که این تعداد دانه بنا بر درجه روست شان ، وزنی در حدود ۷ تا ۱۰ گرم دارد. که البته بهتر است برای بدست آوردن خروجی ثابت از ترازوی مخصوص استفاده کنید. بنابراین، اگر فکر می کنید که از دانه های قهوه ی کمتری استفاده کنید، ممکن است در دستگاهتان امکان پذیر نباشد. ۵۰ عدد دانه چیزی در حدود ۸ تا ۱۰ گرم وزن دارد!اگر ترازو ندارید می توانید با این روش مقدار مورد نیاز خود را محاسبه کنید.

5-دولت ایتالیا بردستگاه های اسپرسو و طعم قهوه هایشان نظارت می کند:

برای ایتالیایی ها، اسپرسو تنها یک نوشیدنی نیست. آن ها علاقه ی شدیدی به نوشیدن اسپرسو دارند. همچنین، این یک بخش روزانه از زندگی آن ها است. بنابراین، دولت ایتالیا فرآیند ساخت دستگاه های اسپرسو را تا مرحله ی دم کردن، به طور مرتب نظارت می کند. تمام کافی شاپ ها باید یک استاندارد را حفظ کنند. همچنین تولیدکنندگان دستگاه قهوه ساز استاندارد کیفی را در دستگاه اسپرسو رعایت می کنند. به همین دلیل است که دانه های قهوه ی ایتالیایی در میان سایرین، استثنایی هستند.

6-کرم روی اسپرسو چیز جداگانه ای نیست:

فوم یا کِرِمای روی اسپرسو یک چیز سنتی است. مردم اغلب سردرگم می شوند که این کف از کجا در اسپرسو ظاهر می شود. مسلما، این به دستگاه اسپرسو بستگی دارد. هنگامی که دستگاه قهوه را برای عصاره گیری عطر و طعم، آب با فشار می دهد، به طور خودکار کفی که روی اسپرسو می بینیم، ایجاد می شود. اسپرسوسازهای صنعتی فشار سنگینی را ایجاد می کنند، در نتیجه کف بیشتری تولید می کنند.

Share this post