5 دلیل توسعه قهوه تخصصی در اکوادور

قهوه تخصصی در اکوادور

5 دلیل توسعه قهوه تخصصی در اکوادور

هنگامی که در اطراف میدان های شهر اکوادور  قدم می زنید یا زمانی که برای قدم زدن به میان مزارع کوهستانی می روید، می توانید آن  تغییر را ببینید . می توانید عطر آن را در خیابان ها، و طعم آن را روی زبان خود حس کنید. قبلاً گفته بودیم که در کشورهای تولیدکننده قهوه، قهوه تخصصی سرو نمی شود؛ اما این کشور کوچک آمریکای جنوبی چیز دیگری می گوید:

پنج موردی که کمک شایانی به چشم انداز قهوه تخصصی در اکوادور کرده اند را بیان می کنیم.

1- اقلیم مناسب قهوه تخصصی در اکوادور : 

اکوادور به عنوان یک کشور بزرگ تولیدکننده قهوه مشهور نیست – همسایه های آن، کلمبیا و پرو، همواره کانون توجه را به خود اختصاص داده اند. با این حال قرارگیری آن بر روی استوا، آن را به یک مکان عالی برای کشت قهوه تبدیل می کند. این کشور دارای خاک های آتشفشانی غنی است، دمای آن همواره بین ۲۰ و ۳۰ درجه سانتیگراد باقی می ماند، متوسط ​​بارندگی آن در فصول بارانی ۱۶۰۰ میلی متر بوده و ارتفاع آن از سطح دریا به ۶۰۰۰ متر می رسد. (همانطور که می دانید ما بلندترین کوه دنیا را داریم) این بدان معنی است که اکوادور توانایی تولید محصولات با کیفیت عالی را دارد؛ در صورتی که آن ها به خوبی کشت و فراوری شوند و از آفات، بیماری ها یا آب و هوای بد آسیبی نبینند. تنها چیزی که نیاز داشت جرقه ای برای قهوه تخصصی بود.

 

قهوه تخصصی در اکوادور2-تولیدکنندگان پرشور:

در سال های اخیر تعداد کمی از تولیدکنندگان موفق شده اند کار خود را در قهوه تخصصی آغاز کنند. آن ها روش های کشاورزی و سرمایه گذاری در فناوری مخصوص فراوری، خشک کردن، و ذخیره سازی دانه های قهوه را مطالعه کرده اند. آن ها سایر محصولات کشاورزی را با گونه های عربیکا مانند تیپیکا، بوربون، SL-28، کاتوای و حتی گشا جایگزین کرده اند. آن ها همچنین کمک های عمومی و خصوصی را از دولت محلی/ملی و سازمان های بین المللی پذیرفتند. همه این موارد به تولیدکنندگان اکوادوری کمک کرده است تا کیفیت محصولات خود را بهبود بخشند و در رقابت های بین المللی و مزایدات قهوه تخصصی رقابت کنند. در واقع، در ماه آوریل، تونی کوئریو جام قهرمانی روسترهای ایالات متحده را با یک قهوه تیپیکا که توسط خوان پنیا در Hacienda La Papaya اکوادور کشت شده بود، از آن خود کرد. مطمئناً، هر تولیدکننده ای به قهوه تخصصی روی نیاورده است. برای اکثر آن ها، این سطح سرمایه گذاری فراتر از منابع اقتصادی و اجتماعی بوده است.

 

 

 

3-روستر های تخصصی محلی:

دیگر بهترین قهوه های اکوادور به خارج از کشور صادر نمی شود. در شهرهای بزرگ مانند کویتو، گوایاکویل و کوئنکا، روسترهای قهوه تخصصی در حال ظهور هستند. آن ها از ماشین آلات شرکت هایی مانند Diedrich، Probat، Toper و شرکت San Franciscan Roaster استفاده می کنند. بعضی از آن ها، مانند Traviesa Coffee Roasters، در فروشگاه های خرده فروشی خود قهوه را تفت می دهند، اما بیشتر آن ها در تأسیسات تولیدی خود کار می کنند. سپس قهوه آن ها در کافی شاپ ها و بازار مواد غذایی در شهرهای بزرگ فروخته می شوند. با اینکه تعداد انگشت شماری از آن ها وجود دارد، این حقیقت که قهوه تخصصی به صورت محلی تفت داده می شود، چشم انداز قهوه موج سوم را تقویت می کند.

تولید کننده قهوه تخصصی

4-کافه های موج سوم:

کاپوچینوهایی با میکروفوم  که با طرح گل لاله و گل رز تزئین شده اند، فنجان های قهوه AeroPress  قهوه ساز کمکس، V60 و حتی قهوه ساز سایفون، قهوه دم شده به روش Cold Brew که برای گرمای تابستان مناسب است. اگر آگاهی داشته باشید می توانید تمامی این موارد را در اکوادور پیدا کنید.

تولید کننده قهوه تخصصی

5-باریستا های مشتاق:

قبلاً اینگونه بود که باریستاها فقط کار خود را انجام می دادند؛ در حال حاضر، معمول است که با انرژی زیادی در طراحی روی لاته به رقابت می پردازند و قهوه های خود را با اطلاعات کافی به مشتری ها ارائه می کنند. با بوجود آمدن اشتیاق بیشتر در باریستاها، آن ها به دنبال دانش بیشتر می روند، تجربه بیشتری کسب می کنند و باریستای بهتری می شوند؛ و مهم تر از همه، آن ها مصرف کنندگان را به سمتی سوق می دهند که شخص پشت پیشخوان را بشناسند و بدانند چه چیزی برایشان سرو می کند. باریستا های مشتاق، جنبه نهایی این سیستم پنج بخشی هستند که فرهنگ قهوه اکوادور را به پیش می برند – به سمت کیفیت بالاتر، نوآوری و موج سوم.

Share this post