اگه روزانه با قهوه سر و کار دارید، این 4 نکته را حتما بخوانید

باریستا

اگه روزانه با قهوه سر و کار دارید، این 4 نکته را حتما بخوانید

فرصت های شغلی کم یابی برای مشغول شدن در حرفه مورد علاقه تان و جود دارد اما با کمی تعصب باید اقرار کنم هیچ شغلی به اندازه صنعت قهوه زندگی بخش و جالب نیست. اما گاهی ممکن است پیش بیاید که شما کمی احساس خستگی کنید. خسته از برخورد با مشتریانی سخت و خسته از تکرار تهیه نوشیدنی‌هایی تکراری یکی پس از دیگری، همین موضوع سبب می‌شود کم‌کم علاقه خود را از دست بدهید.

و اما چطور هیجان مجددی در شغل باریستا ی خود ایجاد کنیم؟

1- تعیین هدف :

تعیین هدف در تمام مراحل زندگی نقش به سزایی در رشد و ترقی شما می تواند داشته باشد و باریستا بودن نیز از این قاعده مستثنی نیست و در انتخاب هدف اصلی شما کمک شایانی می کند. بهتر کردن حال مشتریان و یا ایجاد روزی پر نشاط  برای انها می تواند از اهداف یک باریستا باشد با درک این هدف حس و حال بهتری در خود شما نیز ایجاد خواهد شد و یا با توضیح این که در پس هر قهوه چه داستانی نهفته است و متمایز بودن قهوه ها با هم و سختی زیادی که متحمل می شویم تا قهوه به دست مشتری برسد،میتواند فضای هیجان انگیزی ایجاد کند شاید این هدف می‌تواند کسب تجربه برای تأسیس یک کافه یا یک کارگاه برشته کاری باشد یا شاید هم‌ رویای قهرمانی در مسابقات جهانی باریستا در فکرتان باشد. تلاش برای رسیدن به هدف کار اسانی  نخواهد بود ولی باور داشته باشید که به آن می رسید. هرچند که به چنگ آوردن هدف برای شما در قهوه نیازمند شور، اشتیاق و پشتکار است.

2- شور و هیجان خود را با بقیه قسمت کنید :

علاقه به قهوه امری غیر قابل انکار است وقتی منبع ارامش باشید دیگران نیز از وجود شما ارامش می گیرند و برعکس. معاشرت با علاقه مندان به قهوه این اشتیاق را در شما نیز بیشتر میکند در هر روز کاری جدید در محل کار خود حاضر شوید و ازحس و شوق خود درباره قهوه صحبت کنید . از این لحظات لذت ببرید و دیگران را نیز در این لذت سهیم کنید

3- دنبال ماجرا های جدید باشید:

ماجراجو بودن عشق غیر قابل انکار است. پس اگر می‌خواهیدبه عشق خود به قهوه وفادار بمانید ،پرشور و پرهیجان در پی ماجراجویی در قهوه باشید. به مزرعه‌های قهوه سفر کرده، کافه‌های جدید را امتحان کنید و روش‌های غیرمعمول دم‌آوری را تست کنید. اگر به دنبال منبع الهام هستید، در شبکه‌های مجازی ماجراهای افراد دیگر را دنبال کنید، اما به خاطر داشته باشید تعریف هر شخصی از ماجراجویی فرق می کند. برای برخی افراد درست کردن آئروپرس در جنگل ماجراجویی محسوب می شود، برای برخی دیگر دیدن کافه‌ها در کشورهای گوناگون. ماجراجویی‌های متفاوتی در صنعت قهوه وجود دارد پس انتخاب کنید و از هیجان اگیزی ان نهایت لذت را ببرید.

باریستا4- باصفا بمانید:

فعالیت در عرصه قهوه بسیار فراتر از یک شغل محسوب می شود و، این‌یک هویتی است که هروز صبح با شروع روز کاری جدید با درنظر گرفتن اهداف  و رویا های آینده و به دست آوردن تجارب جدید باعث ایجاد انگیزه و هیجان در شما  می شود. پس اگر این چیزها نبود قهوه صفایی نداشت ، به عنوان یک باریستا شما مسئولیت جدی بر عهده دارید برای ارائه بهترین قهوه، و همواره جای ترقی دارید. خود من به‌عنوان مدرس حرفه باریستا مسئولیت کمک کردن به دیگران برای رسیدن به اهدافشان را بسیار مهم می شمارم پس در بسیاری از مواقع تلاش می‌کنم در محل کارم سرگرم باشم و لحظاتی برای خندیدن و نوشیدن قهوه با افرادی که به من انگیزه و نشاط می‌دهند پیدا کنم. از زندگی‌تان به‌عنوان متخصص قهوه حض ببرید. چون هیچ‌ کاری بهتر از زندگی برای چیزی که به ان عشق می ورزید و دوست داشتن کاری که انجام می‌دهید نیست.

Share this post