کافئین چیست؟

قهوه روست روشن

کافئین چیست؟

کافئین چیست ؟  گاهی وقت ها به چیزی نیاز دارید که بیدارمان کند. با چشمان پف کرده دستمان را به سوی فنجان نوشیدنی مورد علاقه دراز می کنیم و امیدوار هستیم که مقدار مناسبی از قهوه صبح ما را آغاز کند و یا برای گذراندن یک بعد از ظهر طولانی آماده کند.

در مواقع دیگر می خواهید  مصرف کافئین خود را کم کنید که شاید پایان روز است و نمی خواهید در شب بیخوابی بکشید و یا می خواهید وابستگی خود به لذیذترین محرک جهان را کاهش دهید که در هردو حالت از قهوه با روست روشن ( ملایم تفت داده شده ) استفاده می کنید; یا قهوه روست تیره؟ اسپرسو یا قهوه دم کرده؟ می دانید کدام سبک برشته کردن یا دم کردن قهوه بیشترین مقدار کافئین را دارد؟ پاسخ ممکن است شما را شگفت زده کند. به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید چگونه ترجیح شما برای قهوه می تواند  میزان مصرف کافئین شما را تحت تاثیر قرار دهد.

کافئین و شیوه های تیره یا روشن گردن آن

بسیاری از مصرف کنندگان قهوه (قهوه خورهای حرفه ای یا مصرف کنندگان معمولی) معتقدند که میزان کافئین نوشیدنی مورد علاقه شان به نوع برشته شدن آن بستگی دارد. این مسئله درست است اما تاثیرش آنقدرها هم که فکر می کنید زیاد نیست.

برشته شدن تیره

ممکن است فکر کنید برشته شدن ;تیره دارای caffeine بیشتری است و این تصور در ظاهر منطقی به نظر می رسدما معمولا می گوییم که قهوه ی برشته تیره; بدلیل طعم قدرتمندی که نوشیدنی های تیره تر تولید می کنند، “قوی تر” است. آنها به طور کلی قوی تر هستند در حالی که قهوه ی برشته روشن ( روست روشن) دارای حالتی گل مانند یا میوه ای است. برای بسیاری از افراد، این به معنای قهوه “ضعیف تر” استبا این وجود، این تفاوت تنها به مزه مربوط می شود; و قهوه های برشته تیره تر دارای caffeine بیشتر نیستند و اگر تفاوتی هم وجود داشته باشد این میزان در آنها کمتر است.

قهوه روست روشنقهوه روست روشن ( روشن برشت ) 

چطور ممکن است قهوه با روست روشن تر دارای کافئین بیشتری باشند؟ مصرف کنندگان قهوه; که درباره دانه قهوه آن کمی اطلاعات دارند می گویند; که روند بو دادن (برشته کردن) کمی از کافئین را از بین می برد. از آنجایی که قهوه روست تیره; مدت زمان بیشتری بو داده می شود پس مقدار بیشتری از caffeine خود را از دست می دهداین مسئله تقریبا درست است. خود برشته کردن در واقع میزان اندکی از کافئین را از بین می برد زیرا کافئین ترکیبی بسیار پایدار استدر حقیقت اتفاقی که در برشته کردن رخ می دهد، بزرگ شدن دانه ها است. دانه هایی که برای مدت زمان بیشتری; برشته شده اند، آب بیشتری را از دست داده و بزرگتر و تُرد تر می شوند. بنابراین اگر قهوه خود را با حجم آن در نظر می گیرید، قهوه روست روشن دانه های بیشتری خواهند داشتدانه های بیشتر; به معنای کافئین بیشتر است. گرچه تفاوت اندک است. اگر قهوه خود را بر اساس وزن اندازه گیری می کنید، هیچ تفاوتی در مقدار کافئین بین قهوه تیره و سبک وجود نداردبنابراین وقتی نوع برشتگی قهوه خود را ;انتخاب می کنید، تصمیم خود را به جای میزان کافئینی که ممکن است داشته باشد، بر اساس اولویت مزه بگیرید. تفاوت به اندازه ای نیست که تغییر را تضمین کند.

شیوه دم کردن قهوه

اگر تفاوت برشته کردن اندک باشد، شیوه دم کردن چه تاثیری دارد؟ آیا یک شات اسپِرِسو ;از یک فنجان قهوه دم کرده کافئین بیشتری دارد؟ میزان کافئین استخراج شده در طول رویه دم کردن بر اساس روش دم آوری آن تغییر می کند. اما با این حال ممکن است آن چیزی که فکر می کنید نباشدبر اساس یک قاعده کلی، هرچه زمان دم آوری روش دم طولانی تر باشد، میزان آن در هر بار سرو کردن بیشتر خواهد بود. نکته کلیدی در اینجا میزان کافئین به ازای هر بار سرو کردن استبنا به گفته Kicking Horse Coffee، یک اونس از شات اسپِرِسو در حدود ۴۰ میلی گرم; کافئین و فنجان ۱۲ اونسی قهوه دم کشیده در حدود ۱۲۰ میلی گرم دارد.

کافئین قهوه

نتیجه گیری کلی از کافئین قهوه

بنابراین در مقایسه از لحاظ اُنس، اسپِرِسو بسیار قوی تر است; (۴۰ میلی گرم در برابر ۱۰ میلی گرم در هر اُنس). اما معمولا در یک بار، ۱۲ اونس اسپِرِسو را مصرف نمی کنیم. این به آن معنا است که ;در هر بار سرو کردن در مقایسه با یک شات اسپِرِسو، در یک فنجان دم کشیده کافئین بیشتری را دریافت خواهید کردمعمولا قهوه دم کشیده سرد در مقایسه با روش قهوه چکه ای کافئین بیشتری دارد (یکی از دلایل آن این است که با میزان آب/قهوه بیشتری درست می شوند). این مسئله به چگونگی دم کردن و میزان رقیق کردن شما دارد که می تواند از فردی به فرد دیگر تغییر کنددررابطه با شیوه دم کردن، احتمالا هنوز باید تصمیم خود را بر اساس ترجیح خود برای مزه استوار کنید. به یاد داشته باشید که دو شات; اسپِرِسو در حدود یک فنجان ۸ اونسی قهوه، کافئین دارد.

Share this post