مزیت های کاپوچینو برای سلامتی

مزیت های کاپوچینو برای سلامتی

مزیت های کاپوچینو برای سلامتی

نوشیدنی محبوب برخی از افراد کاپوچینو است; این نوشیدنی مزیت هایی مانند تحریک ذهن و هشیاری روانی دارد. تحقیقات نشان می دهد مصرف زیاد این نوشیدنی ممکن است منجر به افزایش دور کمر یا BMI شود. کاپوچینو خواص آنتی اکسیدانی دارد، که از مشکلات پوستی و از دست دادن حافظه کمک می کند. مصرف قهوه یا چای بدون شکر یا شیر به کاهش وزن نیز کمک می کند. بیشتر افراد برای جلوگیری از چاق شدن قهوه یا چای تلخ مصرف می کنند. کاپوچینو همچنین احتمال بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

برخی از مزیت های کاپوچینو برای سلامتی

مزایای قهوه

۱-از بیماری های قلبی پیشگیری می کند

قهوه سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند فلانوئید ها است، که مانع از اکسیداسیون کلسترول LDL شده و از مشکلات قلبی پیشگیری می کند. مطالعات نشان می دهد قهوه به کاهش دادن احتمال مرگ زودرس در افراد مبتلا به دیابت و بیماری های قلبی کمک می کند.

۲-احتمال سکته را کاهش می دهد

قهوه احتمال سکته را کاهش می دهد. این نوشیدنی باید بیشتر توسط زنان مصرف شود; زیرا احتمال سکته کردن در آنها زیاد است. مطالعات نشان می دهد افرادی که دو بار در روز قهوه مصرف می کنند ۲۰ درصد احتمال سکته کمتر دارند.

۳-از دیابت نوع ۲ جلوگیری می کند

مصرف زیاد قهوه احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد زیرا بدن از انسولین خود حفاظت می کند. قهوه آنتی اکسیدان هایی دارد که از آسیب به بافت جلوگیری می کند. مواد معدنی این نوشیدنی در استفاده از انسولین به بدن کمک می کند. مطالعات نشان می دهد ترکیبات موجود در قهوه موجب مهار شدن پلی اتیل آمیلوئید می شود که نقش مهمی در ابتلا به دیابت دارد.

۴-از آلزایمر پیشگیری می کند

قهوه حافظه کوتاه مدت را تقویت می کند. مطالعات نشان می دهد کافئین موجب تحریک توانایی شناختی می شود که نتیجه آن بهبود عملکرد های ذهنی است. همچنین احتمال ابتلا به زوال عقل را ۶۵ درصد کاهش می دهد.

۵-سنگ های صفرا را کاهش می دهد

مصرف متعادل قهوه احتمال ابتلا به سنگ صفرا را کاهش داده و از آن پیشگیری می کند. کافئین، چنین تاثیری دارد زیرا انقباض های صفرا را بهبود بخشیده و مانع از شکل گیری سنگ می شود.

۶-به هضم غذا کمک می کند

یک فنجان قهوه در روز به هضم غذا کمک می کند.

۷-احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می دهد

مطالعات نشان می دهد مصرف قهوه احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. مصرف چهار فنجان قهوه در روز احتمال مرگ را ۵۰ درصد کاهش می دهد. همچنین احتمال ابتلا به سرطان پوست را نیز از بین می برد.

۸-چربی سوز است

قهوه به عنوان یک دیورتیک عمل کرده و به چربی سوزی کمک می کند که نتیجه آن، کمک به کاهش وزن است. این نوشیدنی عملکرد را با کاهش دادن خستگی بهبود می بخشد.

۹-به سلامت دندان ها کمک می کند

مصرف قهوه احتمال پوشیدگی دندان را کاهش می دهد زیرا خواص آنتی باکتریایی دارد.

۱۰-از سردرد جلوگیری می کند

کافئین اندازه عروق خونی را کاهش داده و از شدت سردرد کم می کند. مصرف بی رویه قهوه عوارضی دارد، از جمله: بی قراری، تنش، بی خوابی، اضطراب شدید ، مشکلات قلبی، مشکل هضم و سردردهای شدید همچنین ممکن است سطح فشار خون را افزایش دهد.  توصیه می شود کسانی که فشار خون بالایی دارند در کاپوچینوی شان از قهوه بدون کافئین استفاده نمایند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =