برای آماده کردن قهوه ترک چه اموری باید انجام دهیم؟

مراحل تهیه قهوه ترک

برای آماده کردن قهوه ترک چه اموری باید انجام دهیم؟

داستانی را در مقاله روایت می کنیم که خواندنش خالی از لطف نیست. از سن ۱۵ سالگی مشغول درست کردن قهوه بودم در ان زمان با مادر بزرگ در بازار محلی پیرمرد ترک که مشغول سیگار کشیدن بود و به قهوه عشق میورزید را دیدم که. او به ما یک جزوه دست ساز و یک قاشق ساخته شده از نقره نشان داد.به خانه که برگشتیم مادربزرگم به من جزوه ای داد که از مادربزرگ مادربزرگش به او رسیده بود. جزوه ای که به من داد به زیبایی همان جزوه ای بود که پیرمرد به من نشان داده بود و آن هدیه ی زیبا به من هشدار داد که این نوشیدنی چقدر میتواند فوق العاده باشد.

مشتاقان به قهوه ترک برای داشتن یک قهوه ایده ال باید بشتر درمورد ان بدانند و زمان را برای ان صرف کنند. بعد از آن ماجرا علاقه من به قهوه مخصوصا قهوه ترک چند رابر شد و جزو اولویت های زندگی من شد همزمان با تحصیل من در دانشگاه صربستان  قهوه جزو علایق من شده بود که ان را اغز هر چیز دیگری مهم تر میدیدم با بکار بستن تکنیک گفته شد میتوانید قهوه فوق العاده ای درست کنید.

 

تهیه قهوه ترکمراحل تهیه قهوه ترک

در مرحله اول، نیاز دارید که قهوه را آسیاب کنید، این مرحله باید دقیقا قبل از آنکه به دم آوری اقدام کنید انجام شود. آسیاب قهوه باید بسیار ریز باشد، تاکید میکنم بسیار ریز! اگر میخواهید به آسیاب درستی برسید، به شما توصیه میکنم آسیابی مخصوص به این نوع قهوه خریداری نمایید. آسیاب قهوه ترک دستی و باور کنید که ارزشش را خواهد داشت. حالا برای دم آوری آماده شده اید. از یک فنجان اسپرسو به عنوان پیمانه ی اندازه گیری استفاده نمایید و ۳ الی ۴ فنجان آب سرد را درون جزوه بریزید. سپس بدون آنکه آن را با آب ترکیب کنید، ۳ یا ۴ قاشق چای خوری شکر را درون آن ریخته، تاکید میکنم، آن ها را مخلوط نکنید.

با قرار  دادن جزوه روی شعله با گرم شدن آب شکر را به /ان اضافه کنید که باعث کاراملیزه شدن آن می شود و به شیرین شدن و خوشمزگی قهوه کمک می کند.

زمانی که آب شروع به جوشیدن کرد، آن را از روی شعله برداشته و ۴ قاشق چایخوری پر قهوه به آن بیفزایید. زمان مخلوط کردن فرا رسیده است. آن ها را به خوبی ترکیب کنید و هم زنید. مجددا جزوه را روی شعله قرار دهید ، مراقب باشید سرریز نشود. به محض جوش آمدن مجدد، مخلوط کم کم شروع به بالا آمدن میکند، زمانی که به سطح بالایی جزوه رسید آن را از روی شعله برداشته و اجازه دهید کمی آرام بگیرد. حتی میتوانید سطح آن را با قاشق کوچکی نیز هم بزنید تا از دست حباب های ایجاد شده روی آن رهایی یابید. آن را مجددا روی شعله قرار دهید و این کار را دو بار دیگر نیز انجام دهید. بعد از آن که قهوه برای بار سوم جوشید، آماده سرو شدن است. آن را از روی شعله برداشته و سی ثانیه به همان حال باقی بگذارید. با قاشق کوچکی مقداری از فوم ایجاد شده روی آن را کنار بزنید و سپس آن را درون فنجانی بریزید.

تبریک میگویم، شما یک فنجان قهوه ی ترک عالی درست کرده اید.

اگر میل به قهوه شیرین دارید با افزودن شکر طعم متفاوتی در ان ایجاد کنید انا با یک شیرینی کوچک نیز میتوانید طعم تلخی ان را کم کنید و سعی کنید در ان شکر نریزید قهوه را امتحان کنید و لذت ببرید. مادربزرگم میگفت این قهوه راز عمر طولانی و رهایی از هرگونه بیماری است. اما حتی اگر قهوه ی ترک سرماخوردگی شما را هم برطرف نکرد و به شما اجازه نداد که ۱۰۰ سال عمر کنید، اما داشتن یک فنجان از آن قطعا کیفیت روز شما را بهتر خواهد کرد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =