قهوه گیشا نوعی قهوه که آن را نمی شناسید!

قهوه گیشا

قهوه گیشا نوعی قهوه که آن را نمی شناسید!

قهوه دارای انواع مختلفی است همین قضیه به هیجان ان میفزاید. قهوه گیشا با عطر و مزه ی فوق العاده از خاصترین قهوه های موجود است. مقاومت قهوه ها متناسب با نوع اقلیم و ارتفاع و آفت ها و آسیب ها  میتواند متفاوت باشد و باعث تفاوت در طعم و مزه قهوه نیز می شود

گیشا اولین بار در اتیوپی تولید و سپس به به کاستاریکا صادر شد و به دلیل مقاومت بی نظیرش نسبت به یکی از بیماری های قهوه به نام “زنگ برگ” معروف شد. درخت گیشا بسیار بلند و به دلیل برگ‌های بسیار زیبایی که دارند به راحتی قابل تشخیص هستند.. گیشا در نهایت به پاناما رفت و پس از انجام آزمایش های فراوان گونه ی گیشا نسبت به بیماری زنگ برگ، به تولید کنندگان Hacienda la Esmerelda این فرصت را داد که به کشف مشخصات عطر و طعم قهوه بپردازند. با کشف بزرگی که در سال ۲۰۰۴ پیدا شد شهرت گیشا بیشتر و فراگیرتر شد  گیشا دارای طعمی ظریف و فلورال است که ترکیبی از یاس و نارنج است و فاقد طعم ترش یا تلخ است و همین ویژگی ها باعث شده گیشا طرفداران زیادی پیدا کند و اما چاناما همچنان از از بهترین مکان های کشت گیشا است ، اما کاستاریکا، کلمبیا و حتی اتیوپی نیز در تلاش برای تولید و تکثیر این نوع قهوه هستند تا به موفقیت پاناما دست یابند.

قهوه گیشا نوعی قهوه

قهوه گیشا گران ترین قهوه دنیا

عوامل مختلفی می تواند بر قیمت قهوه تاثیر گذار باشد که اقلیم و اب هوا از جمله ان هستند اما به نظر ما مهم ترین فاکتور چیزی دیگر است. راهنمایی: استارباکس در سال ۲۰۱۴ در کجا رشدی ناگهانی داشت؟ بله، درست حدس زدید. چین! در سال ۲۰۱۴ استارباکس ۷۴۲ شعبه جدید در چین باز کرد که ۱۴ درصد رشد محسوب میشد. رشدی ۲ برابر اروپا و حتی ۳ برابر آمریکا. و خب دلیل آن هم معلوم  بود، تغییر گرایش جوانان چین از نوشیدن چای به نوشیدن قهوه. یکی از جوانان چینی میگوید “پدر و مادرهای ما هرگز قهوه نمی نوشند، چرا که میترسند خوابشان را بهم زند  . پس هنوز هم به نوشیدن چای ادامه می دهند. اما ما قهوه می نوشیم، قهوه می نوشیم و برای ما دیگر چای معنای خود را از دست داده است.” فکر کنم که متوجه شدید که از چه حرف میزنیم؟ از تقاضای این گونه قهوه. هرچه تقاضای محصولی بیشتر شود، بالطبع قیمت آن نیز بالا می رود  و با توجه به محبوبیت و افزایش میزان تقاضا برای این گونه قهوه، طبیعی است که قیمت آن نیز بسیار بالا باشد.

قبل از آنکه خیلی دیر شود، از نوشیدن قهوه گیشا لذت ببرید

بسیاری از مردم با توجه به قیمت بالای این قهوه (که هر فنجان آن ۱۲ دلار است) توان نوشیدن آن را ندارند. اما اگر شما به قهوه و نوشیدن آن علاقه دارید به شما توصیه میکنیم قبل از آنکه خیلی دیر شود، نسبت به نوشیدن این نوع قهوه ی فوق العاده اقدام کنید. شاید به این نتیجه برسید که این قهوه، قهوه ی مناسب شما نیست، با این کار میتوانید آن را فراموش کنید و نسبت به آن هیچ پشیمانی ای هم نداشته باشید. به غیر از گونه ی گیشا، گونه های فوق العاده ی دیگری نیز وجود دارند که دارای قیمت های مناسب تری هستند. پس به تست گونه های متفاوتی از قهوه های بپردازید تا بتوانید قهوه ی مناسب خود را پیدا کنید. در دنیای قهوه، بازنده کسی است که برای تفاوت ناچیز قیمتی، فرصت نوشیدن یک قهوه ی فوق العاده را از دست بدهد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − پنج =