انواع قهوه ساز مسافرتی قسمت اول

قهوه ساز مسافرتی

انواع قهوه ساز مسافرتی قسمت اول

قهوه باز های خفن و حرفه ای همیشه به دنبال قهوه ساز هایی هستند که بتوانند در همه از آن استفاده کنند. یکی از دغدغه های انها، مسافرت و دوری از خانه است. در این مقاله با انواع قهوه ساز مسافرتی و با مزایا و معایب آنها آشنا خواهید شد. از آنجا که گزینه های بسیاری وجود دارد، انتخاب بهترین قهوه­ ساز مسافرتی قطعا دشوار باشد.

در این مقاله 5 قهوه ساز مسافرتی را معرفی می کنیم، ادامه در مقاله بعدی ارائه شده است.

شماره ۱ قهوه ساز مسافرتی Aeropress

این دستگاه بسیار کاربردی است. دم کردن قهوه با آن حدود دو دقیقه طول می­ کشد. شما همچنین می­توانید از روش Aeropress معکوس استفاده کنید که به گفته بسیاری از متخصصین کمی کندتر است اما قهوه بهتری تولید می­کند. دستکاری قدرت قهوه ه­ای که توسط Aeropress درست می­ کنید طبق سلیقه خودتان، کاری آسان است، این امر به ویژه برای درست کردن قهوه قوی و قهوه اسپرسو مناسب است. Aeropress همچنین نمرات بالایی در حمل و نقل کسب می ­کند، چرا که وزن آن بسیار کم است و سریع تمیز می ­شود. این دستگاه اغلب به همراه یک کیف حمل و نقل فروخته می­ شود، پس بلافاصله آماده ­اید که در جهان با دستگاه خود سفر کنید.

مزایا:

1-مناسب برای تهیه قهوه به سبک اسپرسو

2-حمل و تمیز کردن آسان

3-مقرون به صرفه

معایب

1-در آنِ واحد تنها یک لیوان قهوه درست می ­کند

2-قطعات زیادی دارد (که ممکن است به راحتی گم شوند و خرید جداگانه آن­ها دشوار باشد)

3-نیاز به فیلترهای خاصی دارد ( به میکروفیلتر دایره ای نیاز است)

 

شماره ۲  ماشین اسپرسو دستی Minipresso GR

اسپرسو دستی Minipresso GRاسپرسوساز Minipresso GR  یک دستگاه کوچک است که برای تولید یک شات اسپرسو در آنِ واحد طراحی شده است. Minipresso GR علی­رغم سایزش، همانند بسیاری از دستگاه­های اسپرسوی سایز بزرگ، قادر به پمپ کردن آب گرم با فشار ۸ Bar است. با این حال  Minipresso GR، چندان قوی ساخته نشده است: در استفاده شدید، پمپ آن ممکن است شروع به نشت کند. شما باید با ظرافت با آن کار کنید و مراقب باشید که قهوه را نیز زیاد فشرده پر نکنید. MiniPresso نیاز به هیچ قدرت خارجی ندارد، و به سادگی با دست کار می­ کند. این ممکن است کوچک­ترین دستگاه اسپرسوی موجود باشد – اگر طرفدار اسپرسو در سفر هستید، Minipresso GR انتخاب بسیار خوبی برای شما است.

مزایا

1-ارزان و قابل دسترس است

2-بسیار سبک و قابل حمل است

3- به برق نیازی ندارد

4-می­تواند اسپرسوی رضایت­بخشی تهیه کند

معایب

1-فقط برای درست کردن اسپرسو مناسب است

2-سوء عملکرد در استفاده سنگین رایج است

3-ارزان­ترین انتخاب موجود نیست

 

شماره ۳ اسپرسوساز قابل حمل Nomad

Nomad یکی دیگر از اسپرسوسازهای قابل حمل است. این یک طراحی منحصر به فرد و جذاب است که دارای خطوط هندسی جسورانه است. Nomad به طور حرفه ­ای مهندسی شده است و شامل تمام چیز هایی است که برای دم کردن یک فنجان اسپرسو نیاز دارید. این دستگاه نیازی به برق ندارد و همانند هر دستگاه اسپرسوساز کاملی سطح فشار ۸ تا ۱۰ Bar را تولید می­ کند. به عنوان یک ویژگی خاص این محصول دارای “Valve Crema True” یا TCV داخلی است.   TCV دستگاه را قادر می­ سازد یک فنجان اسپرسوی عالی را بدون فشرده کردن قهوه تولید کند. همچنین باعث می­ شود که فرآیند دم کردن روان­تر شود، به این معنی که شما می­ توانید فنجانی قهوه متعادل را حتی از دانه­ های کهنه ­تر یا دانه­ هایی که به طور مساوی آسیاب نشده ­اند دریافت کنید که حین سفر مفید است. از موارد منفی، می­توان به ساختار پیچیده Nomad اشاره کرد که تمیز کردن آن در سفر دشوار است. اگر می­خواهید چند شات اسپرسو دم کنید، ممکن است به مجموعه فیلتر های اضافی نیاز داشته باشید. این نیز در سمت گران قیمت است، که در قیمت با برخی از دستگاه ­های اسپرسوساز کامل رقابت می­ کند. چه چیزهای دیگری نیاز دارید: مجموعه فیلتر های اضافی، در صورتی که آب جاری ندارید و می­خواهید چندین بار از دستگاه استفاده کنید.

مزایا

1-طراحی خوب، با فشار دم بالا

2-شیر مخصوص که دم کردن اسپرسو پایدار را آسان می­کند

3-نیازی به برق ندارد

معایب

1-تمیز کردن آن در سفر مشکل است

2-گران است

3- کوچک است و لیوان­های بزرگتر زیر آن قرار نمی­گیرد

شماره ۴ قهوه­ ساز تک فنجانی Presto

قهوه­ ساز تک فنجانی Prestoقهوه­ ساز یک فنجانی Presto اساساً برادر کوچک قهوه ساز Keurigs است. این قهوه­ ساز برای افرادی طراحی شده است که از ماشین ­های تک فنجانی مانند Keurig در خانه استفاده می­ کنند، در حالیکه قابل حمل­تر و ارزان­تر هستند. این دستگاه طراحی شده است که با کپسول های یکبار مصرف K-Cup استفاده شود. اگرچه شما می­توانید از قهوه آسیاب شده معمولی نیز برای پر کردن سبد استفاده کنید، اما ممکن است کثیف­کاری شود. چه چیز دیگری نیاز دارید: پادهای ESE، اگرچه می­توانید از قهوه آسیاب شده معمولی نیز استفاده کنید.

مزایا

1-گزینه­ای مناسب برای کسانی که قهوه K-Cup را در خانه ترجیح می­دهند

2-مقرون به صرفه

3-استفاده آسان

معایب

1-برای کسانی که از K-Cup استفاده نمی­کنند، موارد زیادی برای ارائه ندارد

2-بادوام­ترین گزینه نیست

3-گاهی استفاده از قهوه آسیاب شده کثیف کاری دارد

 

 

شماره ۵  قهوه ساز مسافرتی Handpresoo

قهوه ساز مسافرتی HandpresooHandpresso Wild یک قهوه ­ساز “دوگانه” است، به این معنی که برای استفاده با قهوه آسیاب شده یا بسته ­های اسپرسوی ESE از پیش ساخته شده، طراحی شده است. Handpresso با راندن آب گرم درون قهوه با فشار هوایی که به صورت دستی توسط کاربر اعمال می­ شود، کار می­کند. در مقایسه با بسیاری از دستگاه­ های اسپرسوساز قابل حمل دیگر، استفاده از Handpresso بسیار پیچیده است. همچنین اسپرسوی تولید شده توسط آن در مقایسه با رقبا ضعیف­تر است. چه چیز دیگری نیاز دارید: پادهای ESE، اگرچه می­ توانید از قهوه آسیاب شده معمولی هم استفاده کنید

مزایا

1-ظاهر شیک

2- بدون برق اسپرسو درست کنید

3-تا ۱۶ Bar فشار تولید می­کند

معایب

1-پر هزینه است

2-اسپرسوی تولید شده آن نسبت به اسپرسوسازهای برقی ضعیفتر است

3-ممکن است هنگام دم کردن، خود را بسوزانید

Share this post