قهوه روبوستا در برابر قهوه عربیکا

قهوه عربیکا

قهوه روبوستا در برابر قهوه عربیکا

کافئین و دانه ها : قهوه روبوستا در برابر قهوه عربیکا. سوال پیش می آید که کدام یک را انتخاب کنیم! در متن زیر کمی بیشتر با قهوه روبوستا و قهوه عربیکا آشنا خواهید شد.

دانه های قهوه روبوستا

یک دانه معمول قهوه روبوستا در مقایسه با عربیکا تقریبا دارای دو برابر کافئین است (و در برخی این میزان چهار برابر است). هزینه پرورش قهوه روبوستا ارزان تر است و کافئین بیشتر به معنای مقاومت بیشتر در برابر آفت ها است. به همین خاطر معمولا این دانه ها را در ترکیبات ارزان تر یا قهوه های فوری می بینید. بنابراین انتظار طعم فوق العاده ای را نداشته باشید. قهوه روبوستا تلخ مزه است ;و مزه متمایزی ندارد (بخشی از آن بدلیل کافئین اضافی است که تلخی بیشتر را باعث می شود). برخی ترکیبات اسپرسو دارای میزان کمی از روبوستا است اما در غیر اینصورت اگر بدنبال خرید قهوه با کیفیت هستید امکان برخورد با آن کم است. مگر اینکه به صورت فعالانه به دنبال قهوه با کافئین بالا هستید. بنابراین نوشیدنی های پمپ بنزینی که به شما وعده سرحال شدن در صبح را می دهد معمولا از روبوستا درست شده است. به این خاطر است که ارزان و موثر هستند.

قهوه عربیکا

دانه های قهوه عربیکا

به خاطر مزه بی کیفیت قهوه روبوستا; بیشتر کافی شاپ ها و برشته کننده ها; از دانه های عربیکا استفاده می کنند. عربیکا طعم های پیچیده تری را تولید می کند و می تواند نتایج بهتری; را برای برشته های سبک، متوسط و تیره ارائه کند. بیشتر این پیچیدگی ;از کافئین کمتر حاصل می شود. قهوه عربیکا با داشتن میزان  caffeine  به اندازه نصف دانه های روبوستا، تلخ نیست. اگر تنها به دنبال ویژگی تحریک کننده قهوه هستید، پس به دنبال قهوه روبوستا بروید. تاثیر آن بیشتر است اما ;احتمالا شاهد تفاوت در کیفیت خواهید بود. از آنجایی که بیشتر برشته کننده ها; از دانه های قهوه عربیکا استفاده می کنند، برای یافتن بسته های با کیفیت تر باید بیشتر جستجو کنید. در زمان انتخاب دقت کنید، گرچه در هردو بخش شاهد موارد غیر عادی خواهید بود.

برای مثال Death wish coffee ;ترکیب عربیکا با کمی روبوستا است. اما با هدف کافئین درست شده است ;(با بیشترین گیرایی به ازای هر اونس به مانند اسپِرِسو معمول شما). کمپانی آن را به عنوان “قوی ترین قهوه جهان” تبلیغ کرده است.

قهوه روبوستاقهوه های بدون کافئین چطور؟

شاید فکر کنید ;این مورد خیلی سر راست است. قهوه بدون کافئین، کافئین ندارد. درسته؟ خوب تقریبا. قهوه بدون کافئین; قبل از برشته کردن; برای حذف بیشتر  caffeine آن با آب، دی کسید کربن; یا محلول های دیگر  عمل آورده می شود. اما کافئین آن کاملا از بین نمی رود. تقریبا ۹۷ درصد کافئین قهوه بدون CAFFEINE حذف شده است. در هر فنجان هشت اونسی، بر اساس دانه و روند حذف کافئین در حدود پنج تا ده میلیگرم از این ماده وجود دارد. این میزان چندان زیاد نیست; اما اگر باید کافئین را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید، استفاده از قهوه بدون caffeine فکر خوبی نیست و باید به طور کامل از قهوه دست بکشید (ببخشید!).

 

Share this post

Comment (1)

Comments are closed.