قهوه اتیوپی زادگاه قهوه ها

زادگاه قهوه

قهوه اتیوپی زادگاه قهوه ها

زادگاه قهوه اتیوپی ،برای دانه­ های قهوه آن معروف است. این کشور بخشی از بهترین قهوه جهان را تولید می ­کند. امروز ما قدم به عمق این منطقه می­گذاریم و می­بینیم که چه چیزی این کشور تولیدکننده قهوه را چنین خاص کرده است. ما به تاریخ غنی قهوه و وضعیت فعلی آن در این کشور آفریقای شرقی نگاه خواهیم کرد.

آیا آماده ­اید که به یک متخصص قهوه اتیوپی تبدیل شوید؟

زادگاه قهوهبرخی حقایق درباره قهوه اتیوپی

اتیوپی: قهوه اصیل

اتیوپی (که قبلاً با نام Abyssinia شناخته می­شد) زادگاه قهوه است. تاریخ باستانی اتیوپی ادعا می­کند که یک چوپان اهل اتیوپی، به نام کالدی، حدود سال۸۵۰ میلادی برای اولین بار قهوه و مزایای جادویی آن را کشف کرد. این افسانه می­گوید که او بزهای خود را در حال خوردن میوه قهوه از درختان دید و دید که بزها بصورت باورنکردنی فعال شده و می­رقصیدند. او از این دانه­ های “جادویی” بسیار شگفت ­زده شد و آن را به خانه برد.هنگامی که کالدی آن را به یک راهب نشان داد، او آن­ها را به آتش انداخت و اعلام کرد که این اثر جادویی کار شیطان است. البته، دانه ­ها برشته شدند و تمام اتاق با عطر قهوه تازه پر شده بود. اولین نشانه­ های استفاده از قهوه به عنوان نوشیدنی،۵۰  سال بعد مشاهده شد. نام اصلی قهوه، Kaffa، از ناحیه جنوب غربی اتیوپی می­آید که قهوه اولین بار در طبیعت آن کشف شد. تقریباً برخلاف هر کشور دیگر تولیدکننده قهوه، درختان قهوه به طور طبیعی در اینجا رشد می­کنند.

شرایط رشد برای دانه بی عیب و نقص:

اتیوپی خانه اصلی قهوه است. قرن­ هاست که درختان قهوه در حیات وحش آن وجود دارند.محیط آن برای ادامه تولید قهوه ه­ای شگفت­ انگیز مناسب است، بدون اینکه نیاز به اضافه کردن چیزی به آن باشد. بیش از هزار نوع دانه قهوه در اتیوپی رشد می­کند. ارتفاع زیاد  در منطقه کوهستانی جنوبی باعث ایجاد شرایط عالی برای رشد می­شود. خاک عمیق و پوشش گیاهی سرسبز است. بیشتر قهوه ­ها بدون استفاده از مواد شیمیایی کشاورزی، زیر سایه و در میان گیاهان دیگر کشت می­شوند. در مقابل، کشاورزان هر جای دیگری در جهان باید نوع خاصی از قهوه را بکارند و شرایط مناسب را ایجاد کنند، مانند کاشت درختان اضافی برای تهیه سایه برای درختان قهوه کوچک. کارآفرینان جوان گواتمالایی صنعت قهوه قویتری در گواتمالا ایجاد می کنند. در دسامبر ۲۰۱۷، Perfect Daily Grind  اولین جلسه کارآفرینان جوان گواتمالا در حوزه قهوه را با بیش از ۲۵ نماینده قهوه، از تولیدکنندگان تا باریستاها برگزار کرد. در حال حاضر، شبکه به طور مستقل کار می­کند و اهداف و روش­های خود را ایجاد کرده است.

مشخصات طعم قهوه اتیوپی چیست؟

قهوه اتیوپی به خاطر طعم­های خوب و میوه­ای آن شناخته شده است. این قهوه به طور معمول دارای اسیدیته بالا، بدنه سبک و متوسط ​​و خصیصه های عطر و طعمی پیچیده است.دانه ­های قهوه شسته شده یا به طور طبیعی فرآوری می­شوند. روش فرآوری استفاده شده تأثیر زیادی بر طعم نهایی قهوه دارد. هنگامی که قهوه مرطوب، یا همان شسته شده فرآوری می­شود، میوه فوراً به صورت مکانیکی جدا می­شود. این دانه ­ها با شفافیت عطر و طعمشان، نوت­های روشن و پیچیده را از خود نشان می­دهند. قهوه نهایی مزه بسیار تمیز و بی عیب و نقصی دارد. قهوه ­ای که به طور طبیعی فرآوری شده است به همراه میوه آن خشک می­شود. پالپ میوه تا قبل از صادرات جدا نمی­شود. این دانه­ های قهوه به شدت از رایحه ی نوت­های میوه­ای مانند زغال اخته سرشارند و حاوی طعم شکلاتی عمیق با غلظتی شهددار هستند. بیشتر قهوه اتیوپی به طورت طبیعی فرآوری می­شود. این روشی است که آن­ها قرن­ها از آن استفاده کرده­اند و در طول زمان تغییری نکرده است. از سوی دیگر، فراوری مرطوب نسبتاً جدید است و همیشه با ورود تجهیزات جدید دچار تغییر می­شود.

از فرهنگ قهوه دنیا چه چیزهایی می دانید؟

قهوه تخصصی پاپوآ گینه نو

برای سالهای متمادی ، قهوه پاپو آ گینه نو توسط قهوه اندونزی تحت شعاع قرار گرفته بود. اما با اینحال شرایط ایده آل رشد قهوه و دانه های قهوه شیرین و میوه ای آن توجه مشتریان و طرفداران را به خود جلب کرده است.. یکی دیگر از این مناطق فوق­العاده Guji است. برخی از بهترین روسترها در جهان به دنبال قهوه Guji، واقع در جنوب منطقه Sidamo هستند. می­توانید از این قهوه نوت­های گل­ مانند شیرین مثل یاسمن با خربزه و نوت­های هلو و غلظتی مانند چای انتظار داشته باشید. Harrar در شرق اتیوپی واقع شده است. این منطقه تقریباً منحصراً قهوه خود را به طور طبیعی فرآوری می­کند. این قهوه دارای مزه­ای شراب ­مانند و خصوصیات میوه ­های وحشی و غلظتی شهددار و شربتی است.

Share this post

Comment (1)

Comments are closed.