قهوه اتیوپی و مراسمات آن چگونه است؟

قهوه اتیوپی چیست

قهوه اتیوپی و مراسمات آن چگونه است؟

قهوه برای مردم اتیوپی از اهمیت زیادی برخوردار است. هر روز به معنای واقعی کلمه ساعت­ ها زمان صرف نوشیدن آن می­ کنند. مراسم قهوه اتیوپی مهم­ترین ارتباطات اجتماعی است. دعوت شدن به آن، نشانه ­ای از احترام و دوستی است.

از فرهنگ قهوه دنیا چه چیزهایی می دانید؟

تاریخ قهوه موکا و فرهنگ قهوه یمنی

قهوه اتیوپی

هر فرهنگی دارای حرفه  و هنری ویژه خود است. کاغذ واشی ژاپنی washi ، ابریشم هندی و فرش ایرانی و زمانی که نوبت به یمن می رسد قهوه یمنی وجود دارد.هر مراسم ۲ تا ۳ ساعت طول می­کشد، و برای خانواده­ها رایج است که از ۲ تا ۳ مراسم در روز لذت ببرند. این یک رویداد برای کل خانواده است که حتی کودکان در سرو کردن قهوه به بزرگتر ها کمک می­ کنند. اغلب مهمان­ هایی دعوت می ­شوند و گفتگو می­ تواند درباره موضوعاتی از سیاست گرفته تا جامعه محلی و غیره صورت گیرد. قهوه ی تازه در تابه ای و با استفاده از ابزاری شبیه به یک هاون تفت داده می­شود و به آرامی در یک ظرف سفالی سنتی روی آتش دم می­شود. قهوه به آرامی ریخته می­شود، تا تفاله به همراه آن وارد فنجان نشود. بسیاری از مردم قهوه خود را به همراه یک قاشق غذاخوری شکر می­خورند، اما هرگز از شیر استفاده نمی­کنند. آب بیشتری به قوری اضافه شده و قهوه دو بار دیگر دم می­ شود که هر بار ضعیف­تر می ­شود. اگرچه ممکن است دم دوم و سوم از نظر مزه به خوبی دم اول نباشند، با این حال مانند دم اول مهم ­اند.

اتیوپی پنجمین کشور بزرگ تولید کننده قهوه در جهان و اولین کشور تولید کننده در آفریقا است

مردم اتیوپی حدود نیمی از قهوه کشور خود را مصرف کرده و تنها ۳.۵ میلیون کیسه از ۶.۵ میلیون تولید خود را صادر می­ کنند. قهوه برای این افراد بسیار مهم است. بیشتر قهوه توسط کشاورزان کوچک تولید می­شود. کشاورزان می­توانند قهوه خود را از طریق بورس کالای اتیوپی (ECX) که توسط دولت در سال ۲۰۰۸ تأسیس شد، به فروش برسانند. ECX باعث شد کشاورزان خرد بتوانند قهوه خود را از طریق یک روش استاندارد به فروش برسانند. مشکل ECX این است که ردیابی قهوه به مزرعه­ای خاص را بسیار دشوار می­کند؛ چیزی که برای روسترهای قهوه تخصصی اهمیت دارد. هنگامی که قهوه به ECX آورده می­شود، قهوه مناطق مشابه با هم مخلوط شده و فروخته می­شوند. البته از مارس ۲۰۱۷، سیاست­های جدید اجازه می­دهد قهوه را قبل از حراج جدا نگه دارند و به طور مستقیم از طریق واحدهای شستشوی مجزا به فروش برسانند.این امر شرکت­ها را قادر می­سازد به طور خاص به دنبال قهوه بهتر و ایجاد روابط برای خرید قهوه در آینده باشند. این شفافیت همچنین کشاورزان را به سرمایه­ گذاری در روش­های خود و تولید قهوه بهتر تشویق می­کند. از آنجایی که قهوه بدون مخلوط کردن با سایرین فروخته می­شود، هرچه طعم آن بهتر باشد قیمت بهتری نیز می­توانند برای آن دریافت کنند.

روش های دم آوری سازگارتر با قهوه اتیوپی

قهوه ساز چکه ایقهوه ساز چکه ای :

از آنجا که قهوه این منطقه دارای غلظت کمتر و اسیدیته روشن­تر است، به عنوان قهوه فیلتر بهتر عمل می­کند.

اگر قهوه در هنگام تازه بودن تفت داده شده باشد، با استفاده از قهوه ساز چکه ای اتومات یک فنجان قهوه عالی تولید خواهید کرد.

فیلتر کاغذی وضوح بیشتری به طعم قهوه اضافه می­کند و به آن مقدار اسیدیته و غلظت مناسب می­دهد.

دم آوری به روش Pour Over  ریختن از بالا

با این حال برای دریافت بهترین نتایج، باید این روش را هم امتحان کنید. دم کردن قهوه از این روش اجازه می­دهد تا کنترل بیشتری در فرایند دم کردن داشته باشید و فرایند دم را به اندازه کافی کند می­کند تا بهترین طعم­های قهوه را بیرون بکشید.

در مورد قهوه اتیوپی با فرآوری طبیعی کدام روش دم آوری پیشنهاد می شود ؟

یک V60 را با فیلتر کاغذی نازک امتحان کنید تا غلظت شهددار و نوت­های میوه ه­ای اسیدی روشن را به نمایش بگذارید.

روش دم آوری Cold brew

با توجه به نوت­ های میوه ه­ای و گل­مانند، دانه­ های قهوه اتیوپی نیز با دم آوری به روش سرد و یا تهیه قهوه سرد ، طعمی شگفت انگیز و پرطراوتی تولید می­ کنند. اطمینان حاصل کنید که برای روش Cold Brew، دانه­ های قهوه را درشت آسیاب می­ کنید تا به استخراج بیش از حد اسیدیته قهوه منجر نشود. همچنین اگر دوست دارید قهوه ­تان سرد و کمی تند باشد می­توانید قهوه اتیوپی را به روش ترکیبی سرد و Pour Over دم کنید. از آنجا که قهوه را با یخ دم می­کنید، اسیدیته بیشتری را حفظ می­کند.

Share this post