قهوه آسیاب شده تازه بهتر است تا پیش آسیاب شده؟

قهوه آسیاب شده

قهوه آسیاب شده تازه بهتر است تا پیش آسیاب شده؟

برای خیلی از کاربران سوال است که قهوه آسیاب شده تازه استفاده کنیم قهوه از قبل آسیاب شده ؟ بیایید ببنیم که چه موقع خریدن یک بسته قهوه از قبل آسیاب شده آماده به جای اینکه خودتان قهوه را آسیاب کنید منطقی است.

بررسی تفاوت قهوه آسیاب شده تازه و پیش آسیاب شده

دلایل اجتناب از قهوه از پیش آسیاب شده : اصلا چرا قهوه را آسیاب کنیم؟ برای افزایش سطح تماس دانه های قهوه برشته شده و فراهم کردن امکان عصاره گیری بهتر طعم ها و رایحه موجود در قهوه که اگر دانه های برشته شده را به شکل درسته در آب قرار دهیم، ممکن است نهایتا به یک نوشیدنی ضعیف که احتمالا زمان زیادی طول کشیده تا درست شود و فاقد ویژگی هایی است که ما لذت می بریم تبدیل شده باشد. آسیاب کردن قهوه یعنی بخش های بیشتری از یک دانه در معرض آب قرار می گیرد و این مسئله امکان حل شدن سریعتر  ترکیبات بیشتری را در آب فراهم می کند. درک بنیان عصاره گیری برای فهمیدن مزایا و معایب قهوه از پیش آسیاب شده مهم است. قهوه در معرض اکسیژن گاز تخلیه می کند (به این معنا که گازهایی که در طول برشته کردن درست کرده است را آزاد می کند). تخلیه گاز در اجتناب از عصاره گیری کم و بد مزه شدن قهوه شما از اهمیت برخوردار است. دی اکسید کربن در فنجان شما اسید کربنیکی ایجاد می کند که به صورت نامطبوعی گَس است.

قهوه آسیاب شده

اما آسیاب کردن تخلیه گاز را افزایش می دهد. اگر قهوه را آسیاب و در فضای باز رها کنید، طعم ها و رایحه های بیشتری از دست می روند. زمانیکه قهوه تمامی گازهای خود را از دست بدهد، نوشیدنی حاصل از آن بی مزه و بد طعم است. به شکلی مشابه قهوه های آسیاب شده در برابر رطوبت آسیب پذیرتر هستن. وقتی قهوه برشته شده خیس می شود، روغن هایی که در طعم آن سهیم هستند تحت تاثیر قرار می گیرند. “میزان سطح قهوه” دلیل اینکه قهوه آسیاب شده نرم نسب به قهوه  های آسیاب شده درشت تر  زودتر کهنه می شود می باشد. قهوه ای که روغن ها و گازهای خود را از دست داده است دیگر مزه فوق العاده ای ندارد. دلیل شهرت بد قهوه از پیش آسیاب شده همین است. چرا برای پیدا کردن دانه های با کیفیت زمان می گذارید، آن را تا سطحی عالی برشته و آسیاب می کنید و سپس به حال خود رها می کنید تا طعم خود را از دست بدهند؟

کِن سِلبی برنده رقابت تست کننده های قهوه آمریکا در سال ۲۰۱۸ است که به من می گوید که “تفاوت تجربی که مشاهده خواهید کرد (با استفاده از قهوه از پیش آسیاب شده) دو چیز است. رایحه و اسیدیته قهوه در مقایسه با زمانی که تازه آسیاب شده بسیار کم خواهد شد.”

قهوه آسیاب شدهآیا امکان دارد مزه قهوه از پیش آسیاب شده را تازه نگه داشت؟

بنابراین، برای توقف روند تنزل چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ هیچ کاری! اما می توانیم آن را به طرز قابل توجهی کُند کنیم. پیشنهاداتی که برای نگهداری دانه های قهوه دادیم را می توان برای قهوه آسیاب شده هم استفاده کرد. قسمت مهم، به حداقل رساندن قرار گرفتن قهوه در معرض اکسیژن، دمای شدید و نور است. کِن به من می گوید که شیوه ایده ال برای قهوه از پیش آسیاب شده که ظرف های عایق هوا  و مات است، از یخچال اجتناب کنید . دماهای شدید و رطوبت برای حفظ طعم خوب نیست.

قهوه از پیش آسیاب شده

قهوه آسیاب شده تازه مگه همیشه بهتر نیست؟

همیشه به حداقل رساندن استهلاک خوب است اما بهتر نیست همیشه برای هر فنجان قهوه، دانه ها را تازه آسیاب کنید؟ در حالت عادی بله اما نه در تمام موارد. وقتی قهوه را آسیاب می کنیم، آن را به بخش های فراوان کوچکی کاهش می دهیم. اگر از آسیاب تیغه ای یا دندانه ای استفاده می کنید، آسیابی غیر یکپارچه که از تکه هایی با اندازه و شکل متفاوت درست شده اند بوجود خواهید آورد. قهوه ی آسیاب شده غیر یکپارچه به معنای عصاره گیری غیر یکپارچه است. بیایید به عصاره گیری باز گردیم. ترکیبات دانه های قهوه شما در میزان های متفاوت در آب حل می شوند. ابتدا اسیدیته، سپس شیرینی و سپس تلخی. وقتی قهوه دم می کنید، هدف بدست آوردن تعادلی درست از این ترکیبات است. با قهوه یکپارچه می دانید که عصاره گیری تمامی این اجزا به شکلی مشابه اتفاق می افتد و این مسئله کنترل بیشتری را نسبت به رایحه و طعم به شما می دهد. با قهوه غیر یکپارچه، برخی اجزا زودتر از بقیه عصاره گیری می شوند و ممکن است فنجان قهوه ای کدر یا با عصاره بیش از حد داشته باشید. وقتی از اجزایی با سایز های استفاده می کنید کنترل پارامترها و باز تولید یک تکنیک غیر ممکن است.

آسیاب بی کیفیت بخش های کوچک قهوه را به عنوان “ذرات ریز و نرم” ایجاد می کند که بسیار سریع عصاره می دهند و بدلیل عصاره دهی بیش از حد، باعث تلخی می شود که همچنین ممکن است به شما تکه های درشتی بدهد که خوب عصاره نمی دهند و باعث طعم ترش می شوند. اَلِکس چاپین متخصص پشتیبان در باراتزا است که آسیاب های قهوه دندانه ای تولید می کنند و وی درباره اهمیت آسیاب قابل اعتماد می گوید. “اولین قدم بزرگ، خرید قهوه با کیفیت است، دومین قدم بزرگ آسیابی است که بتواند کار درست را بر روی قهوه انجام دهد.”بنابراین اگر بدنبال بهبود فنجان قهوه خود هستید، به آسیاب خود نگاهی بیاندازید. آیا قهوه آسیاب شده یکپارچه ای تولید می کند؟ اگر اینطور نیست و شما نمی توانید آسیاب جدیدی بخرید، استفاده از یک اَلَک قهوه برای جدا کردن تکه های بزرگ را بررسی کنید.

آسیاب کردن قهوهچه زمانی قهوه از پیش آسیاب شده بهتر است؟

وقتی آسیاب با کیفیت ندارید، بهتر است از قهوه آسیاب شده آماده استفاده کنید. شاید کافی شاپ یا برشته کننده محلی تان یک آسیاب باکیفیت داشته باشد. چرا دانه های قهوه خود را به آنجا نمی برید؟ اگر میزان کمی از قهوه آسیاب شده آماده را خریده و از آن خوب مراقبت می کنید، کیفیت قهوه تان از زمانی که خود قهوه را آسیاب می کنید بهتر خواهد شد. الکس قهوه آسیاب شده آماده یک هفته ای را با قهوه تازه که توسط آسیاب تیغه ای ارزان آسیاب شده مقایسه می کند. او متوجه می شود که قهوه آسیاب شده آماده بهتر است. “برایم خیلی تعجب آور بود زیرا فکر می کردم قهوه تازه حتی اگر بد آسیاب شده باشد بهتر از قهوه از قبل آسیاب شده آماده است. اما قهوه یک هفته ای هنوز خوب بود.” “در تجربه من، قهوه آسیاب شده آماده اگر خیلی قدیمی نباشد احتمالا از قهوه آسیاب شده با آسیاب تیغه ای بهتر خواهد بود.” کن می گوید “شاید عجیب به نظر بیاید اما من قهوه ی آسیاب شده آماده ای که با یک آسیاب خوب آسیاب شده است را به استفاده از آسیاب تیغه ای ترجیح می دهم.” اما به خاطر داشته باشید که قهوه نرم سریع تر کیفیت خود را از دست می دهد. بنابراین اگر از قهوه از پیش آسیاب شده استفاده و آن را نگه می دارید، بهتر است از آسیاب درشت تر استفاده کنید. ممکن است این یک قانون جا افتاده باشد که قهوه تازه بهتر از قهوه از پیش آسیاب شده است اما این در صورتی است که هردو به یک شکل آسیاب شده باشند. اگر دستگاه آسیاب خوبی ندارید بهتر است از برشته کننده و یا قهوه فروشی تان بخواهید آن را بریتان آسیاب کند.

Share this post