فقط معتادان قهوه این 7 حقیقت را درک می کنند

دانه های قهوه ی کامل

فقط معتادان قهوه این 7 حقیقت را درک می کنند

طرفداران قهوه از آن دسته افرادی هستند که با خیلی از راز های نهان کار های مورد علاقه خود بی خبرن! اگر شما هم به قهوه علاقه زیادی دارید، توصیه می شود این مقاله را با دقت مطالعه کنید

1-اهمیت یک آسیاب قهوه خوب :

عاشقان قهوه اهمیت داشتن یک آسیاب خوب در خانه را می دانند. یک آسیاب خوب مانند آسیاب های دندانه ایBurr Grinder  ضمیمه ی خوبی برای آشپزخانه ی آن ها است. یک دستگاه آسیاب، سهولت آماده کردن یک فنجان قهوه ی شخصی را بدون هیچ زحمتی فراهم می کنند. یک آسیاب عالی اجازه می دهد تا کنترل کامل بر اندازه ی ذرات آسیاب شده داشته باشید. این آسیاب می تواند از آسیاب درشت تا قهوه ای که به خوبی پودر شده است را ارائه دهد. می توان این را با فرنچ پرس و اسپرسو استفاده کرد. بهترین آسیاب اجازه می دهد تا یک فنجان قهوه تازه با روغن های ضروری و پر از عطر و طعم درست کنید. طرفداران قهوه از طعم قهوه ی کهنه و مانده که در نزدیکترین خواروبارفروشی فروخته می شود اجتناب می کنند. با توجه به این مزایا، همیشه در آشپزخانه یک فرد دوستدار قهوه، یک دستگاه آسیاب خواهید یافت.

دانه های قهوه ی کامل2-درست کردن قهوه با کیفیتی مانند یک باریستا، هنر است :

آن ها می دانند که رسیدن به قهوه با کیفیتی مانند باریستاها، هنری است که نیاز به مراقبت دارد. این فرایند با انتخاب مواد و ابزار شروع می شود، و با دم کردن دقیق ادامه می یابد. این ابزار شامل روش دم کردن نیز می شود. آن ها از میان فرنچ پرس، pour-over، کمکس، قهوه جوش و دستگاه های قهوه ساز اتوماتیک بهترین روش را انتخاب می کنند. شناخت نحوه کارکرد روش انتخابی، در کیفیت قهوه ی دم شده موثر است. به عنوان مثال، باید بدانید که فرنچ پرس با قهوه ای که درشت آسیاب شده است کار می کند در حالی که دستگاه های اتوماتیک با قهوه ی ریز آسیاب شده خوب کار می کنند. استفاده از نسبت مناسب آب به قهوه ضروری است. بعد، عاشقان قهوه می دانند که تنظیم قدرت قهوه و درجه حرارت حیاتی است. قهوه با کیفیت باریستایی یعنی باید تمام جوانب دم کردن قهوه برای رسیدن به یک نوشیدنی خوشمزه تر، کنترل شود.

3-نوشیدن یک فنجان قهوه در صبح برای طرفداران قهوه ضروری است :

اگر از طرفداران پر شور قهوه هستید، می دانید که نوشیدن یک فنجان قهوه هر روز صبح بسیار مهم است. این کمک می کند تا ذهن شما در تمام طول روز آماده باشد. شما همچنین عملکرد خود را سر کارتان بهبود می بخشید از آنجایی که راندمان کاری شما را افزایش می دهد. این حقایق به معرفی ویژگی های خاصی در دستگاه های قهوه ساز منجر شده است که یا زمان آماده سازی را کاهش می دهند یا قبل از اینکه از خواب بیدار شوید، قهوه را دم می کنند. بعضی از دستگاه های قهوه ساز می توانند در عرض ۲ دقیقه یک فنجان قهوه ی بی عیب و نقص را به شما تحویل دهند. دیگر دستگاه های قهوه ساز اتوماتیک با ویژگی اتومات بودن “بیدار باش” همراه هستند که قبل از بیدار شدن شما قهوه را دم می کند. چنین قهوه ساز هایی به این منظور ساخته شده اند که صبح ها از یک فنجان قهوه لذت ببرید.

4-اهمیت خرید دانه های قهوه ی کامل :

هر طرفداران قهوه می داند که خرید دانه ی کامل بهتر از قهوه ی آسیاب شده است. حتی آن ها می دانند که نباید دانه ها را به مدت طولانی پس از تفت دادن نگهداری کرد. هنگام دم کردن قهوه، عنصر اصلی خود قهوه است. بنابراین نتایج نهایی به میزان زیادی به کیفیت قهوه بستگی دارد. به همین دلیل آن ها از قهوه ای که از پیش آسیاب شده است اجتناب می کنند زیرا ممکن است کهنه باشد. همچنین قهوه ی از پیش آسیاب شده ممکن است طعم و قوت خود را از دست بدهد و منجر به قهوه ای شود که کمتر خوشمزه باشد. دانه های قهوه ی کامل به شما اجازه می دهد تا بلافاصله بعد از آسیاب کردن، قهوه تازه را دم کنید. علاقه مندان به قهوه ،حتی پس از اینکه دانه های کامل را آسیاب می کنند، قهوه ی آسیاب شده را برای مدت طولانی نگهداری نمی کنند. نگهداری قهوه مستلزم بسته بندی آن در یک کیسه یا ظرف مصون از ورود هوا است. آن ها می دانند که قرار گرفتن قهوه در معرض نور، هوا یا گرما ممکن است بر کیفیت آن تأثیر بگذارد.

دانه های قهوه ی کامل

5-مزایای کافئین :

کافئین جزء اصلی قهوه محسوب می شود. طرفداران قهوه اهمیت کافئین را می دانند و حتی نسبت به اثرات منفی آن مقاوم شده اند. کافئین با مهار تولید آدنوزین، کارایی مغز را تحریک می کند. به این ترتیب، افرادی که مشتاق نوشیدن قهوه هستند همیشه آماده هستند و هنگامی که با معضلی مواجه می شوند، انتخاب های مناسب را انجام می دهند. کافئین همچنین به مصرف کنندگان قهوه کمک می کند تا سالم بمانند، زیرا خطر بیماری های خاص را کاهش می دهد. قهوه از دیابت نوع ۲، انواع خاصی از سرطان و بیماری های قلبی جلوگیری می کند. همچنین مصرف کنندگان قهوه، به دلیل اثرات کافئین در بدنشان، به خواب نمی روند. آن ها می توانند ساعت های طولانی بیدار بماند و کارهای چالش برانگیز را تکمیل کنند.

6-اشتباهاتی که باید در هنگام دم کردن از آن ها اجتناب کنید :

فقط طرفداران قهوه می دانند چگونه از اشتباهات معمول هنگام دم کردن که کیفیت قهوه را پایین می آورد اجتناب کنند. این اشتباهات، استفاده از مقدار نامناسب قهوه آسیاب شده را شامل می شود. آن ها همچنین از آب شیر لوله کشی استفاده نمی کنند زیرا آب تصفیه شده بهترین نتایج را به ارمغان می آورد. آن ها قهوه ی آسیاب شده را در فریزر نگهداری نمی کنند، زیرا باعث مرطوب شدن آن می شود. استفاده از قهوه به اندازه آسیاب شده ی نامناسب نتایج نهایی را به خطر می اندازد. دوری کردن از این اشتباهات، یک فنجان قهوه بی عیب و نقص را به شما ارائه می دهد؛ به همین دلیل است که دوستداران قهوه از این اشتباهات اجتناب می کنند. فقط طرفدار ان قهوه می دانند زمانی که چه وقت ممکن است این اشتباهات اتفاق بیافتند و با استفاده از تجربه خود برای جلوگیری از آن ها اقدام می کنند.

7-مراجعه مکرر به سرویس بهداشتی :

نوشیدن قهوه باعث مراجعه ی مکرر به سرویس بهداشتی می شود. مصرف کنندگان قهوه می دانند که قهوه برنامه مراجعه ی آن ها به سرویس بهداشتی را تنظیم می کند. به این دلیل زیاد به سرویس بهداشتی مراجعه می کنید که قهوه ادرارآور است. مراجعه مکرر به سرویس بهداشتی در اثر نوشیدن قهوه بسیار ، موجب کم شدن آب بدن می شود.

Share this post