اگر ماشین اسپرسو دارید از راهنمایی تنظیماتش غافل نشوید

اگر ماشین اسپرسو دارید از راهنمایی تنظیماتش غافل نشوید

اگر ماشین اسپرسو دارید از راهنمایی تنظیماتش غافل نشوید

تهیه‌ی یک ماشین اسپرسو ی جدید به سادگی سفارش دادن و وصل کردن آن به برق نیست، حقیقت ماجرا چیز دیگری است. من سال‌های زیادی است که به عنوان تکنسین، به نصب و سرویس ماشین‌های اسپرسو می‌پردازم و تعداد بارهایی که این کار را کرده‌ام را حتی به خاطر نیز نمی‌آورم. اما می‌توانم به جرئت بگویم که به ازای هر نوع ماشین اسپرسو مشکلات و چالش‌هایی وجود دارد و من آن‌ها را دیده و تجربه کرده‌ام.

خبر خوب اینکه یک کارشناس فنی خوب می‌تواند شما را از اشتباهاتی غیرقابل‌جبران و هزینه‌بردار نجات دهد.

راهنمایی برای تنظیمات ماشین اسپرسو در کافه‌ی جدید شما:

محل قرارگیری ماشین اسپرسوی شما

محل قرارگیری ماشین اسپرسو در نحوه‌ی کارکرد آن، جریان مشتری و حتی از لحاظ زیبایی شناختی آن تاثیر دارد به گونه ای که محل قرارگیری آن می‌تواند بر موفقیت کسب و کار تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

بر طبق نظر Jordan Weisz از رستری De Mello Palheta Coffee که شدیداً بر اهمیت محل قرارگیری و ارگونومی دستگاه تأکید می‌کند، اینکه شما دستگاه را هرجایی که فکر می‌کنید مناسب است نصب کنید به هیچ عنوان صحیح نیست. و این مسئله که تلاش زیادی کنید مبنی بر پیدا کردن یک جای مناسب واقعاً ارزشش را دارد. گاهی تکان دادن ماشین اسپرسو تنها برای چند سانتی متر، به سختی جابجا کردن کوه‌هاست، اما نگران نباشید، این‌گونه هزینه‌ها ارزشش را دارد. از سوی دیگر، گاهی مانعی وجود دارد که شما به هیچ عنوان نمی‌توانید با آن مقابله کنید و چاره‌ای نیست جز اینکه آن را بپذیرید و با آن سازگار شوید.

معمولا ماشین را در قسمت جلویی بار قرار میدهیم اما اگر به هر دلیلی مجبور شدید که آن را در لاین پشتی قرار دهید تلاش کنید که آن را کمی به اطراف بچرخانید.

ارتفاع مناسب برای کانتر در کافه ۹۰ الی ۱۰۵ سانتی متر است.

سؤال بعدی این است که دستگاه‌های دیگر تا چه میزان می‌توانند به هم نزدیک باشند؟ اگر می‌توانید یک کاپوچینو تهیه کنید، بدون آن‌که سر راه دیگران باشید، یا میزان چرخش و خم شدن خود را برای رسیدن به آن به حداقل برسانید، شما جای مناسبی برای دستگاه‌هایتان انتخاب کرده‌اید، اما همیشه زمان‌های شلوغی و سایر افرادی که در کافه به کار مشغول هستند را نیز در نظر بگیرید. فراموش نکنید که محلی را نیز برای تمیز کردن، بخار دادن و قرار دادن ظرف‌های کثیف میهمانان یا مشتریان خود در نظر بگیرید. برای این کار می‌توان فضاهای اختصاصی هر کار را با نوار چسب مشخص رد، در این صورت متوجه خواهید شد که چه میزان فضا برای شما باقی مانده است. بدین‌صورت به استفاده‌ای بهینه از فضا نیز دست خواهید یافت.

بررسی آب و برق

شرایط گارانتی دستگاه خود را مطالعه کرده و به شرایط اب و برق مورد نیاز دستگاه دقت کرده و کیفیت اب و برق را در نظر بگیرید. حواسمان به جمع شدن بیش از حد آب سنگین در داخل دستگاه باشد.اب باphپلیین یا دارا بودن کلرید سدیم بیش از اندازه سبب خوردگی دستگاه میشود.  آرایش آب تأثیری عمیق در طعم قهوه نیز دارد.

منبع اب هر کافه متفاوت بوده بنابراین هر کافه خودش باید ابش را بطور جداگانه ازمایش کند. . ممکن است نیاز به نصب چیزی ساده نظیر یک بلوک کربنی پیدا کنید یا چیزی پیچیده نظیر سیستم معکوس اسمز با کارتریج فیدر. به فروشنده و یا نمایندگی فروش دستگاه خود مراجعه کنید و از به کار گرفتن یک تکنسین برای حل مشکل خود هراس نداشته باشید

پیش از ساخته شدن کابینت‌های کافه،اختصاص مکانی برای تخلیه اختصاص داده شدم، چرا که انجام دادن آن از قبل بسیار ساده‌تر است. هر دستگاهی ولتاژ مخصوص خو را دارد و شرایط گارانتی آن‌ها به‌گونه‌ای است که شما باید از تطبیق داشتن ولتاژ ورودی با آنچه که در گارانتی قید شده است اطمینان پیدا کنید. یک ترانسفورماتور یا یک تقویت‌کننده می‌تواند آن را در محدوده‌ی مشخص شده در دستگاه قرار دهد که قیمتی نزدیک به چند صد دلار نیز دارد. وجود محافظ برای مراقبت در برابر اختلالات برف مهم و ضروری است. این امر مهم نه تنها برای ماشین اسپرسوی شما، که برای هر وسیله‌ای که در کافه استفاده می‌کنید صدق می‌کند، حتی تلفن و سیستم‌های هشداردهنده. این محافظ‌ها قیمت ناچیزی دارند

همه با هم

یک طراح یا پیمانکار با تجربه میتواند از مشکلاتی همچون مخالفت های بازرس بدلیل مغایرت کافه با قوانین و مقررات محلی جلوگیری کند

چیزهایی که کارشناس فنی مربوطه در قدم اول به آن‌ها توجه می‌کند، این‌هاست:

آیا اتصالات ابزارآلات (از جمله محفظه‌ی تخلیه)، در یک و نیم متری ماشین اسپرسو قرار دارد؟

آیا قدرت کانتر برای تحمل وزن دستگاه کافی هست؟

آیا سوراخ مربوط به شیلنگ‌ها و کابل‌ها به‌اندازه‌ی کافی بزرگ هست؟

آیا تمام کارهای لازم به صورت تمام و کمال انجام شده است؟ آیا می‌توانم دستگاه را روشن کنم و به شما بگویم که چگونه از آن استفاده کنید؟ نصب کردن دستگاه در ابتدا شاید کمی هزینه در برداشته باشد، اما در عوض بازگشت مشتری و سرمایه را به دنبال دارد.

و اما یک چیز دیگر، قهوه! به خاطر داشته باشید که در زمان نصب دستگاه قهوه‌ ای خوب داشته باشید تا بتوانید اولین فنجان قهوه‌ای که از دستگاه می‌گیرید را در کنار کارشناس فنی دستگاه نوش جان کنید

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + بیست =