خواص قهوه سبز چیست؟

خواص قهوه سبز

خواص قهوه سبز چیست؟

از پر طرفدار ترین نوشیدنی های این روزا می توان به قهوه سبز اشاره کرد که خواص آن هنوز برای همگان اشکار نشده، هنوز برای خیلی از افراد حتی مصرف کنندگان قهوه معمولی. شاید شما هم بارها موقع سفارش در کافه ها، یا هنگام خرید از فروشگاه های قهوه انواع ‌‌قهوه سبز را دیده باشید و با خود گفته اید که آیا واقعاً این همه خواصی که شنیده اید را داراست. در این مطلب می خواهیم شما را با مهمترین خواص قهوه سبز آشنا کرده و به مقایسه آن با قهوه معمولی یا روست شده بپردازیم.

قهوه سبز چگونه تهیه می شود؟

با توجه به نام آن می توان گفت این نوع قهوه از دانه های سبز قهوه تولید می شود و همچنین اولین تولید این نوع قهوه به قرن یازدهم میلادی برمیگردد. این قهوه معمولاً بصورت روست نشده توزیع می شود و که خود این عامل نقش بسیار موثری در حفظ  آنتی‌اکسیدان‌های این دانه‌های شگفت انگیز دارد. خواص گوناگون و دارای اهمیت قهوه سبز بعد از طعم دلپذیر آن، مهمترین عاملی است که باعث محبوبیت آن بین مصرف کننده ها می گردد که در ادامه بصورت کاملتر مهمترین خواص آن را اشاره می کنیم.

می توان قهوه سبز را از محبوب ترین نوشیدنی های هر ذائقه‌ای نام برد.

قهوه سبز دارای عطر طراوت بخش و با حداقل تلخی مناسب هر مزاجی است ، از افرادی که گهگاه یا بصورت افراطی قهوه معمولی می نوشند تا افرادی که به انواع معمولی قهوه علاقه زیادی نشان نمی دهند یا اصلاً تاکنون قهوه ننوشیده‌اند، از نوشیدن قهوه سبز لذت خواهند برد و بعد از نوشیدن اولین فنجان از این قهوه لذیذ، طرفدار همیشگی آن می شوند. مورد دیگری که ممکن است موجب گردد افرادی که گهگاه قهوه معمولی می‌نوشند به قهوه سبز دوچندان علاقه نشان دهند میزان کافئین کمتر این نوع قهوه است که بموجب آن شکر کمتری هم برای شیرین کردنش نیاز خواهند داشت و همین دلیل دیگری برای تأثیر بیشتر این قهوه در حفظ سلامتی وتناسب اندام است.

قهوه سبز

تفاوت قهوه سبز با قهوه معمولی یا روست شده

توصیه پزشکان به نوشنیدن قهوه سبز است ودر انتخاب بین قهوه معمولی و سبز ترجیحا قهوه سبز بنوشید ، زیرا میزان کافئین موجود در هر فنجان قهوه سبز حدود تنها ۲۰ گرم است که به مراتب کمتر از میزان موجود در قهوه معمولی است. اگرچه بعضی بر این عقیده اند قهوه معمولی یا بعبارتی قهوه روست شده نیز به همین میزان برای سلامتی مفید است و همین خواص را داراست، تحقیقات نشان می دهد که ضمن عمل روست کردن (که تفت دادن نیز ترجمه شده)، مقادیری از اسید کلروژنیک و آنتی اکسیدان آن از دست می رود و آنچه می ماند مقادیر قابل توجهی از کافئین است. از دیگر خواص قهوه سبز در مقایسه با قهوه معمولی نیاز کمتر به شکر و در نتیجه کمک به حفظ سلامت و کاهش وزن، کمک به تناسب فشار خون و بهبود عملکرد دستگاه قلب و عروق مصرف کنندگان می باشد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =