خواص قهوه سبز برای لاغری و کاهش وزن

خواص قهوه سبز برای لاغری و کاهش وزن

خواص قهوه سبز برای لاغری و کاهش وزن

بنابه توصیه بسیاری از کارشناسان تغذیه و تناسب اندام از راحترین و سریع ترین راه های لاغری و کم کردن وزن، نوشیدن قهوه سبز است ، و تأثیر آن به حدی قابل توجه بوده که امروزه متأسفانه یا خوشبختانه دیده میشود که قرص های لاغری با ترکیب قهوه سبز نیز به بازار وارد شده است. افراد بسیاری در سراسر دنیا مصرف منظم قهوه سبز را مؤثرترین راه برای کم کردن وزن خود یافته‌اند. طبق بررسی‌های انجام شده در این مورد، افرادی که با هدف تناسب اندام و لاغری به مصرف قهوه سبز روی آورده بودند، بطور میانگین بعد از مدت سه ماه مصرف منظم قهوه سبز، مؤفق به کم کردن وزن خود به اندازه ۷ کیلوگرم شده اند. آنچه به اثبات تأثیر قهوه در کاهش وزن کمک نموده، تغییر نکردن برنامه‌های غذایی افراد تحت بررسی و فقط اضافه شدن قهوه به برنامه غذایی‌شان بوده است. طبق این بررسی‌ها اصلی ترین دلیل وجود اسیدکلروژنیک قهوه سبز و نقش آن در افزایش متابولیسم بدن می باشد.

تاثیر قهوه سبز در بهبود عملکرد قلب

طبق مطالبی که در بالا ذکر شد نمی توان از تاثیرات مثبت  قهوه سبز در بهبود عملکرد بدن غافل شد. فلوریک اسیدی که در اسید کلروژنیک قهوه سبز یافت می شود باعث جذب نیتریک اسید در رگهای خونی می شود  که بدین ترتیب میتواند باعث بهبود گردش خون گردد که نه تنها به سلامت قلب کمک می کند بلکه فشار خون را نیز تنظیم و متعادل می کند. این بخش از عملکرد بدن بی شک یکی از مؤثرترین فعالیت در بهبود سلامت کلی فرد است و به کاهش سطوح کلسترول بدن نیز می انجامد.

خواص قهوه سبز برای جوانی، دردهای میگرنی، و پیشگیری از سرطان

از دیگر ویژگی های قهوه سبز که باععث محبوبیت آن در بین مردم شده ، تأثیر آن در به تعویق انداختن فرآیند پیری بدن است که قطعا برای همه حائز اهمیت است. این ویژگی برگرفته از وجود پولیفنول موجود در قهوه سبز است که سرشار از آنتیاکسیدان ها بوده و رادیکال های آزاد بدن را کم میکند. کاهش رادیکالهای آزاد بدن از بین رفتن سلولها در اثر بالا رفتن سن را به تعویق انداخته و جوانی و شادابی طولانی تری را برای افراد به ارمغان می آورد. این ویژگی به تنهایی در کاهش سرطان نیز نقش موثری دارد، اما محققین بیش از هرچیز آن را در کاهش دو نوع سرطان سینه (یکی از شایعترین انواع سرطان) و سرطان روده مفید میدانند. تحقیقات همچنین نشان میدهند قهوه سبز نه تنها مستقیماً به کاهش دردهای میگرنی کمک می کند بلکه تأثیر مسکنها روی بدن را نیز بشکلی مطلوب بالا می برد.

طرز تهیه قهوه سبز

قهوه سبز معمولا به صورت پودر شده و یا ساشه ای با برندهای مختلف به بازار توزیع می شود و همچنین یکی از معروفترین برند های موجود در بازار نیز میتوان قهوه سبز لپتین را اسم برد.

طرز تهیه قهوه سبز

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =