تکنیک هنر شیر و قهوه

شیر و قهوه

تکنیک هنر شیر و قهوه

مدتی قبل ، من فیلم ویدئوی اصلی “Coffee Latte Art” را به‌روزرسانی کردم.انگیزه من از این کارهدفم  این بود که برای درس رارن هنر  لته، دیدگاه جدیدی پیداکرده بودم. در کافی‌شاپ‌های من “Vivace” تمرکز کاملاً به‌شدت جریان شیر معطوف است. این طرح‌ها زیباترین شکل خود راوقتی  پیدا می‌کنند که زیبایی طبیعی شیر مخمل گونه در داخل کرمای قرمز-قهوه ای رنگ اسپرسو جریان یابد. برای ایجاد زیبایی اصلی فوم درست شیر، در ابتدای کار ما فنجان را تا حد امکان کج کرده و دهانه پیچر را به لبه‌ی فنجان تکیه می‌دهیم. در این حالت، جریان بسیار آرامی از شیر ایجاد می‌کنیم و پایین‌تر از مرکز نیمه-ماه گونه‌ی کِرِمای اسپرسو را در نظر  می‌گیریم. در این مرحله جریان بسیار آرام است تا از سرعت زیاد که باعث به زیر رفتن کرما توسط پوشش شیر و ایجاد لکه سفید و از دست دادن اختلاف  رنگی مناسب می‌شود، جلوگیری کنیم.

در ابتدا شیر را به‌آرامی بریزید تا از پایداری رنگ غنی قهوه در طرح اطمینان حاصل کنیم . زمانی که نیمی از فنجان پر شد شدت‌جریان را زیاد می کنیم . در این لحظه نیز فنجان باید تا حد ممکن کج گرفته شود، فقط مراقب باشید که شیراز فنجان بیرون نریزد. برای این کار یک دلیل بسیار مهم وجود دارد، زاویه‌ی فنجان به شما اجازه می‌دهد که گلبرگ‌هایی را که بر سطح کشیده شده‌ی مایع به‌وسیله حرکت چپ و راست پیچر ایجاد کرده‌اید، به انتهای  فنجان بریزید  تا هر چه بیشتر موجب پخش شدن گلبرگ‌ها در دو طرف کناری فنجان شوید و در مرکز طرح حلقه‌گل (Wreath) ایجاد کنید. با یک سرعت جریان بالا، لایه‌های شیرخواهند توانست  تا پس از برخورد با دیواره، به طرف شما برگردند. در این مرحله ما هر یک از گلبرگ‌ها را با حرکت مچ دست و جریان زیاد شیر ایجاد می‌کنیم و از جریان نزدیک به دهانه پیچر شروع به فاصله دادن آن‌ها از یکدیگر می‌کنیم.

گلبرگ‌ها باید از دهانه پیچر به طرف بیرون  حرکت کنند و اطراف فنجان نیز به‌مرور از طرح کامل‌تر شوند. زمانی که فنجان پر و تقریباً صاف (تراز) شد، شروع به کاهش فاصله  رفت‌وبرگشت دست و پیچر می‌کنیم تا  آن گلبرگ‌های کوچک و کوچک‌تری روی طرح‌واره گل ایجاد شود، سپس پیچر را اندکی بالاتر برده تا قسمت انتهایی گل ایجاد شود و برای پایان دادن به کار آماده شود. برای تکمیل طرح، سرعت جریان را به باریکه‌ای نازک کاهش دهید تا یک ساقه ظریف و خطی زیبا در طول طرح درست  شود، بدون اینکه کل طرح به پایین کشیده شود. به کار گرفتن شدت‌جریان زیاد در آخر کار باعث کشیده شدن کل طرح و ایجاد رد سفیدرنگی در وسط فنجان می‌شود. شدت‌جریان پایانی باید یک جریان نوک‌مدادی باشد تا یک ساقه پنهانی  در میان فنجان به‌گونه‌ای ایجاد شود که تمام آن اطراف طرح را به مفهوم و ماهیتی واحد تبدیل کند.

شیر و قهوه

جریان شیر شما تبدیل به نوک یک مداد می‌شود تا با استفاده از آن ساقه طرح را ایجاد کنید. برای تمرکز بیشتر روی شدت‌جریان، لازم است که در این تکنیک با دقت و تمرکز زیاد مهارت پیدا کنید. آموزش هنر لته آرت به این روش اولین طرحی را که حتی هنرجو ایجاد می‌کند و هر آنچه بعدازآن خلق می‌کند را بدون توجه خودآگاهانه وی به میزان کنترل روی شدت‌جریان، زیبا می‌سازد. به نظر من، اگر شما تنها روی شدت‌جریان تمرکز کنید، با استفاده از شیری که به‌خوبی بخار دیده و در داخل لایه ضخیم و حساس کرما ریخته می‌شود، جز زیبایی هیچ نخواهید دید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 1 =