تهیه کاپوچینو در خانه بدون داشتن اسپرسوساز برقی

تهیه کاپوچینو در خانه

تهیه کاپوچینو در خانه بدون داشتن اسپرسوساز برقی

کاپوچینو یکی از نوشیدنی هایی است بر پایه قهوه اسپرسو  و از ترکیب قهوه اسپرسو و شیربخار دیده و فوم شیر بدست می آید. کاپوچینو گل سر سبد نوشیدنی های قهوه است ، ساده و خوشمزه ؛ که با مواد اولیه ساده و در دسترس تهیه می گردد.این نوشیدنی یک از محبوب ترین نوشیدنی های برپایه قهوه می باشد که به دلیل وجود شیر طعمی ملایم و خوشمزه دارد که اغلب قهوه دوستان ، آنرا می پسندند. از طرفی معمولا طرز تهیه آن بسیار آسان است و معمولا با تجهیزات و وسایل اندکی می توان کاپوچینو را تهیه کرد. اگر می خواهید طرز تهیه کاپوچینو را بدانید به ادامه ی مطلب توجه کنید.

نسبت ایده آل کاپوچینو بدین گونه است که هر یک از مواد به نسبت مساوی با هم ترکیب شوند. یعنی یک سوم فنجان کاپوچینو خوری از قهوه اسپرسو و یک سوم از شیر و یک سوم فوم یا کف شیر. برای درست کردن کاپوچینو باید یک دستگاه قهوه ساز خوب که دارای شیر بخار با فشار مناسب است ، داشته باشید. اما این دستگاه ها معمولا گران هستند. همچنین کار با قسمت بخار دستگاه به مهارت و هنر نیاز دارد. با توضیحاتی که در بالا گفته شد حتما منوجه شده اید که برای تهیه کاپوچینو در خانه می بایست دارای دستگاه موکوپات یا همان قهوه ساز روگازی باشید. شیر و شیرجوش که جزء جدانشدنی از این نوع قهوه است. به یاد داشته باشید که همراه داشتن همزن یکی از واجبات برای تهیه کاپوچینو می باشد. اگر می خواهید طرز تهیه کاپوچینو در خانه بدون داشتن اسپرسوساز برقی را بدانید با ما همراه باشید.

برای تهیه کاپوچینو مراحل زیر را پیش رو دارید:

مرحله اول : گرم کردن شیر

برای هر نفر به اندازه دو سوم یک فنجان کاپوچینوخوری (۱۲۰ تا ۱۵۰ میلی لیتر ) شیر در شیرجوش بریزید و گرم کنید تا کاملا داغ شود ، ولی به جوش نیاید . بهترین دمای شیر گرم برای درست کردن فوم شیر بین ۶۰ تا ۷۵ درجه سانتی گراد است یعنی دمایی که برای دستتان کاملا داغ و غیر قابل تحمل است.

مرحله دوم: همزدن شیر با همزن

شیر گرم شده را با همزن خوب هم بزنید تا فوم ضخیم و غلیظ ایجاد شود. برای تشکیل فوم خوب بهتر است یک سانتی متری سطح شیر را هم بزنید تا لایه رویی شیر با هوا ترکیب شود و حباب و فوم ایجاد کند. اگر سر همزن بیش از حد بیرون از سطح شیر باشد ، حباب های بزرگ ها ایجاد می شود و فوم خوبی نخواهید داشت. پس هنگامی که دیدید حباب های بزرگ در حال شکل گیری هستند ، سر همزن را کمی پایین تر ببرید.

درست کردن قهوه اسپرسو

مرحله سوم : چرخاندن و ضربه زدن

در هنگام ایجاد فوم ، همزن را در سطح شیر به صورت دایره ای بچرخانید ، تا فوم شیر به خوبی یک دست شود . هنگامی که حباب های بزرگ شکل می گیرد، می توانید با ضربه زدن آرام عمودی شیر جوش بر روی میزکار این حباب ها را از بین ببرید. این مرحله را تا جایی انجام دهید که فوم یک دست و خامه ای شکل تشکیل شود.

مرحله چهارم: درست کردن قهوه اسپرسو

قهوه را در دستگاه موکوپات درست کنید.

مرحله  آخر : ریختن قهوه و شیر و فوم در فنجان

 پس از آماده شدن قهوه اسپرسو و فوم شیر، نوبت ریختن آنها در فنجان کاپوچینو خوری و سرو آن است. پس ابتدا قهوه اسپرسوتان را در فنجان های کاپوچینو خوری بریزید. فنجان کاپوچینو خوری معمولا بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلی لیتر گنجایش دارند. یک سوم از حجم کاپوچینو به قهوه اسپرسو اختصاص دارد. سپس به آرامی از شیر جوش ، شیر گرم را بر روی قهوه بریزید و سپس به آرامی فوم تشکیل شده را با قاشق برداشته و بر روی فنجان هایتان اضافه کنید ، سپس سطح فوم روی فنجان را مرتب کنید ، اکنون کاپوچینوی شما آماده سرو است. در پایان کار، لازم به ذکر است کاپوچینویی که با بخاردادن شیر درست می شود ، فوم شیر بهتر و ضخیم تری دارد ، اما در روش دستی هم می توانید با چندین بار تمرین ، به کیفیت فوم خوبی دست پیدا کنید ، به طوری که کمتر کسی متوجه تفاوت آن با کاپوچینویی که در یک کافی شاپ می نوشد، می شود.

Share this post