با ویتامین و مواد معدنی قهوه آشنا شویم

با ویتامین و مواد معدنی قهوه آشنا شویم

با ویتامین و مواد معدنی قهوه آشنا شویم

قهوه یکی از پرمصرف ‌ترین نوشیدنی‌های دنیاست که از تماس دانه‌های قهوه‌ی آسیاب شده با آب ساخته می‌شود. زمانی که به دم‌آوری قهوه می‌پردازیم، میزان خوبی از مواد مغذی و ترکیبات مفید از دانه‌های قهوه وارد آب می‌شوند و به ارزش غذایی نوشیدنی شما می‌افزایند. قهوه حاوی تعدادی از ویتامین‌ ها و مواد معدنی مختلف است که به سلامت شما کمک می‌کند.

آیا می دانید چه ویتامین هایی در قهوه وجود دارد؟

ویتامین B ۲ 

یکی از ویتامین‌های موجود در قهوه Vitamin ب۲ یا همان ریبوفلاوین است. بر اساس یافته‌های موسسه‌ی لینوس پالینگ این ویتامین به تعدادی از واکنش‌های شیمیایی نظیر اکسیداسیون کمک می‌کند و در تجزیه مواد غذایی نقش بسزایی دارد. کمبود این ویتامین منجر به التهاب زبانی، زخم‌های لثه و پوسته‌پوسته شدن لب می‌گردد. این ویتامین در شیر نیز یافت می‌شود.

ویتامین B ۲ 

ویتامین  B ۵  

ویتامین دیگری که در قهوه یافت می‌شود ب ۵ است که به نام اسیدپانتوتنیک هم شناخته می‌شود. بر اساس یافته‌های مرکز پزشکی دانشگاه مریلند این ویتامین پس از جذب، به حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک می‌کند و عملکرد غدد فوق کلیوی شما را بهبود می‌بخشد. از سوی دیگر می‌تواند به کاهش آرتروز روماتوئید کمک نماید. بر اساس یک مطالعه‌ی دیگر که در مجله‌ی ویتامین‌ها و هورمون‌ها انتشار یافته، ویتامین ب ۵ باعث تبدیل کربوهیدرات‌ها به گلوکز می‌شود که در واقع انرژی مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند و همچنین به حفظ سیستم عصبی، پوست، مو و کبد نیز کمک می‌نماید. این مقاله همچنین اذعان می‌دارد که این ویتامین در ایجاد گلبول‌های قرمز، ایجاد هورمون‌های مرتبط با استرس و همچنین سنتز کلسترول نیز نقش دارد. ، شیر، ماهی سالمون و بسیاری از سبزیجات نیز از این ویتامین غنی هستند.

ویتامین B ۲ 

کلسیم Calcium

یکی از مواد معدنی مهمی که به مقدار کم در قهوه یافت می‌شود، کلسیم است. به گفته‌ی موسسه‌ی لینوس پالینگ، کلسیم نقش مهمی در سیگنال رسانی سلول‌های عصبی دارد، منظور از سیگنال رسانی ارتباط سلول‌های عصبی در بدن با یکدیگر است. از سوی دیگر این ماده‌ی معدنی به بافت‌های استخوانی شما کمک می‌کند و بدون مصرف آن خطر ابتلا به پوکی استخوان افزایش میابد و حتی ممکن است باعث نارسایی کلیوی نیز گردد. اگرچه قهوه منبع غنی‌ای برای کلسیم محسوب نمی‌شود، اما مصرف قهوه همراه با غذاها و مواد غنی از کلسیم نظیر شیر و سایر محصولات لبنی به تأمین روزانه‌ی کلسیم بدن کمک می‌کند.

منیزیم  magnesium

قهوه همچنین میزانی از منیزیم نیز در خود دارد. بر اساس آنچه یافته‌های دانشگاه مریلند می‌گوید مینزیم موجود در قهوه باعث تقویت عملکرد قلب، کاهش انقباض و گرفتگی عضلات و تشکیل جزهایی از دندان‌ها و استخوان‌های شما می‌شود. این ماده همچنین به تولید انرژی در سلول‌های شما می‌انجامد. پس قهوه‌ی صبحانه‌ی خود را با منابع دیگری از منیزیم نظیر نان کامل و غلات بنوشید تا به میزان خوب و مناسبی از آن دست پیدا کنید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 17 =