انوع قهوه ساز سفری قسمت دوم

قهوه ساز سفری

انوع قهوه ساز سفری قسمت دوم

 در ادامه مقاله قبل (انواع قهوه ساز مسافرتی قسمت اول) با ۵ مورد از قهوه ساز سفری آشنا شدیم. در این مقاله ۵ مورد دیگر را معرفی می کنیم.

شماره ۶ قهوه ساز سفری بودوم Bodum Travel Press

دستگاه Bodum Travel Press اساساً یک French Press قابل حمل است. این قهوه ­ساز از فولاد ضدزنگ دوجداره عایق ­دار ساخته شده است، که برای خوب و گرم نگه داشتن قهوه مناسب است. شما می­توانید از Bodum Travel Press برای تهیه و نگهداری قهوه خود استفاده کنید. ابتدا، شما فقط قهوه را مانند French Press دم می­کنید. پس از فشار دادن دکمه پیستون، درب را بپیچانید و همه چیز تمام است! البته ممکن است درب آن کمی نشتی داشته باشد بنابراین آن را در کنار وسایل دیگر خود نگه ندارید! Bodum Travel Press یک گزینه شسته و رفته برای طرفداران قهوه­سازهای دستی است. تنها عیب این دستگاه این است که نمی­توان از ورود تفاله به قهوه جلوگیری کرد، و اگر بعد از دم کردن قهوه سریع نوشیده نشود موجب تلخی می­شود.

مزایا

۱-اجازه می­دهد یک فنجان تمیز قهوه فرنچ پرسی درست کنید

۲-تمیز کردن آن به اندازه کافی آسان است

۳-قهوه را چند ساعت گرم نگه می­دارد

معایب

۱-فیلتر قهوه ساز از ورود تفاله به دهانتان جلوگیری نمی­کند

۲-اگر قهوه زود نوشیده نشود، می­تواند بیش از حد استخراج شده و تلخ شود

۳- احتمال نشتی دارد

شماره ۷ قهوه ساز سفری Primula Single Serve Coffee Buddy

این دستگاه راه دیگری برای دم کردن قهوه در سفر است. فقط سبد توری آن را با قهوه مورد علاقه خود پر کنید، آب داغ را اضافه کنید و چند دقیقه صبر کنید. با Primula، شما اساساً قهوه را ماند چای کیسه­ای دم می­کنید. این یک فنجان قهوه پایدار تولید می­کند – طعم آن شگفت­انگیز نیست اما از قهوه فوری بهتر است. با اینکه ممکن است از دانه­ هایتان به اندازه یک Aeropress یا Kalita قهوه نگیرید، اما از این ساده ­تر ممکن نیست.

مزایا

۱-استفاده بسیار آسان

۲-سبُک برای حمل کردن

۳-بسیار مقرون به صرفه

معایب

۱-طعم قوی ای را تولید نمی­کند

۲-کار کردن با صفحه Primula بعد از دم کردن قهوه، به علت داغ بودن دشوار است

۳-تمیز کردن فیلتر توری بدون آب جاری می­تواند دشوار باشد

شماره ۸ قهوه ساز سفری GSI Collapsible Java Drip

GSI Collapsible Java Drip مخصوص استفاده خارج از منزل از نظر سبک بودن تنها با Primula قابل قیاس است. این دستگاه با وزن کمتر از ۱۵۰ گرم گزینه خوبی برای مسافرانی است که فضای محدود دارند. این دستگاه که از سیلیکون ساخته شده، بسیار مقرون به صرفه است. دم کردن قهوه با آن آسان است: فقط فیلتر را با قهوه پر کنید، یک لیوان بگذارید و آب داغ را روی آن بریزید. این شبیه یک نسخه فوق­العاده سبک و مخصوص خارج از منزل از دستگاه V60 است. نکته منفی آن این است که عمیق­ترین عطر و طعم را تولید نمی­کند. مشابه Primula، گزینه­ای ارزان با ظاهری خوب است، اما از لحاظ عطر و طعم به رقبایی مانند Aeropress می­بازد. اما مطمئناً قهوه فوری را شکست می­دهد!

مزایا

۱-بسیار قابل حمل است

۲-طراحی سیلیکونی ارزان با ظاهری خوب

۳-می­توان برای دم کردن مقادیر بیشتری از قهوه از آن استفاده کرد

۴-تاشو است و فضای کمی را اشغال می کند

معایب

۱- ضعیف تولید می­کند

۲-ظاهر و قیافه خوبی ندارد

۳-بزرگتر و سنگین­تر از Primula است

 شماره ۹ قهوه ساز سفری Kalita Wave Pour Over Dripper

قهوه ساز سفریاین گزینه برای زمانی است که فضا اهمیتی ندارد. Kalita Wave یکی از بهترین قهوه­سازهایی است که از روش Pour over استفاده می­کنند. اگر برای آن جا دارید، چرا باید صرفاً به این دلیل که در سفر هستید یک گزینه پایین­تر را را انتخاب کنید؟ با Kalita، شما نیازی به برق ندارید، اما لوازم زیادی نیاز دارید: حداقل فیلترها و یک کتری کوچک به قیمت این طرف و آن طرف کشیدن این تجهیزات، می­توانید قهوه خوشمزه را هر کجا که هستید درست کنید. این دستگاه یک قهوه ­ساز Pour over بسیار آسان است – پس برای دم کردن قهوه لازم نیست کار سختی انجام دهید. پس از یک یا دو بار تلاش، کار کردن با آن را به خوبی یاد می­گیرید. چه چیز دیگری نیاز دارید: فیلترها (فیلترهای استاندارد خوب کار و یک کتری معمولی (برای این دستگاه نیازی به کتری مخصوص Pour over ندارید.

مزایا

۱-فیلتر موجی این دستگاه یکی از بهترین Pour overهایی است که تا به حال اختراع شده است

۲-کنترل کامل نحوه دم کردن

۳-نیاز به برق ندارد

معایب

۱-فضای زیادی اشغال می­کند

۲-نیاز به لوازم زیادی دارد

۳-مقرون به صرفه­ترین گزینه نیست

 

شماره ۱۰ قهوه ساز سفری  Cafflano Klassic

یک قهوه ساز کامل که به روش پوراور می توان با آن قهوه را دم کرد ، یک پکیج کامل که شما را از داشتن لوازم جانبی دیگر معاف می کند ، این قهوه ساز به نوعی چند ابزار را در یک قهوه ساز جمع آوری کرده است ماگ دو جداره استیل و آسیاب قهوه و یک قهوه ساز پور اور به همراه درپوشی که برای ریختن آب داغ بر روی قهوه ، همگی در قهوه ساز کافلانو جمع شده است. هرچند کافلانو چند ابزار در یکیست اما حجم زیادی را اشغال می کند و علاوه بر آن همچنان شما به یک وسیله برای جوش آوردن آب نیاز خواهید داشت. اما از هزینه کردن برای دیگر ابزارها و حتی خرید فیلترها کاغذی شما را معاف خواهد ساخت. قهوه خروجی آن چیزی شبیه به کالیتا هست و ابزارهای کافلانو کاملا در هم قرار میگیرند و در نهایت یک ماگ نسبتا بزرگ ۴۰۰ میلی لیتری در دستتان خواهید داشت.

مزایا

۱-دارا بودن ابزارهای دم آوری قهوه در خود قهوه ساز

۲-استفاده از آن آسان است

۳-قهوه تان زود سرد نمی شود

۴-نیاز به تعویض فیلتر ندارد

۵-به برق نیاز ندارد

معایب

۱-فضای زیادی اشغال می­کند

۲-وزن زیادی دارد ۴۷۰ گرم

۳-مقرون به صرفه ­ترین گزینه نیست

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *