انواع کاپوچینو را بشناسید

کاپوچینو چیست

انواع کاپوچینو را بشناسید

کاپوچینو یک نوشیدنی تهیه شده توسط قهوه است که با استفاده از شیر داغ، قهوه اسپرسو و فوم شیر بخار شده تهیه می شود. این میکرو فوم لایه ضخیمی دارد. کاپوچینو در فنجان های دسته دار با ظرفیت ۱۵۰ تا ۱۸۰ میلی لیتر ارائه می شود و بافت و طعم قدرتمندی دارد. کاپوچینو مزه قهوه تلخ می دهد و می توان به آن شکر افزود تا شیرین تر شود. کاپوچینو ایتالیایی با استفاده از دستگاه اسپرسوساز ساخته شده و باریستای کافه آن را آماده می کند. ریشه این نوشیدنی به ایتالیا برمی گردد.

ترکیب انواع کاپوچینو

کاپوچینو از ترکیب شیر بخار شده و اسپرسو ساخته می شود; این نوشیدنی در ایالات متحده به خوبی شناخته شده بود و یک نوشیدنی جدید محسوب می شد. کاپوچینو برای اولین بار در قرن بیستم شناخته شد; ایتالیایی ها شیر را به اسپرسو اضافه کردند; که منجر به محبوب شدن کاپوچینو شد. از آن جایی که دستگاه های اسپرسو ساز در ابتدا بسیار بزرگ بودند، این نوشیدنی در کافه ها ارائه می شد. در کافی شاپ های ایالات متحده علاوه بر غذا  قهوه هم تلخ ارائه می شد. سپس فروش نوشیدنی هایی مانند کاپوچینو نیز در آنها آغاز شد.

ارزش غذایی

۲۳ گرم کاپوچینو حاوی تقریبا ۱۰۰ کالری، ۱۸ گرم کربوهیدرات، ۳ گرم چربی، ۱۳ گرم شکر، ۰.۳۶ میلی گرم آهن، ۹۵ میلی گرم سدیم، ۱.۵ گرم اسیدهای اشباع شده و ۱ گرم اسیدهای چرب ترانس است.

با انواع کاپوچینو بیشتر آشنا شویم

انواع کاپوچینو

1-کاپوچینو سنتی

این نوشیدنی با یک یا دو شات قهوه اسپرسو تهیه می شود  ;که بر روی آن لایه های شیر فومی شده یا بخار زده شده قرار می گیرد.

2-کاپوچینو سرد

این نوشیدنی همان کاپوچینو داغ است ; که به صورت سرد ارائه می شود. همچنین در ایتالیا به آن شیر سرد یا کف دار شده نیز اضافه می شود.

3-کاپوچینو مرطوب

این نوع کاپوچینوی سبک یا کاپوچینی کم رنگ نیز نامیده می شود. این نوشیدنی با استفاده از شیر داغ یا شیر کمتر فومی شده آماده می شود. یعنی شیر بیشتر در مقابل فوم شیر کمتر، این نوع کاپوچینو خامه ای و کرمی است.

4-کاپوچینو خشک

این نوشیدنی کاپوچینوی تلخ یا کاپوچینوی پررنگ نیز نامیده می شود و  شیر کمتری در مقایسه با سایر انواع کاپوچینو دارد ، در مقابل فوم شیر بیشتری دارد.

5-کاپوچینو طعم دار

این نوشیدنی در ایالات متحده بسیار محبوب است. شربت ها و طعم دهنده های خاصی; به این نوع کاپوچینو اضافه می شود; تا طعم هایی مانند شکلات، وانیل، نعناع، کارامل، دارچین و تمشک از آن حاصل شود.

 

Share this post