انواع مختلف دستگاه های اسپرسو بیشتر آشنا شویم قسمت دوم

جنبه های مکانیکی دستگاه های اسپرسو پمپی

انواع مختلف دستگاه های اسپرسو بیشتر آشنا شویم قسمت دوم

دستگاه های اسپرسو پمپی pump driven machines

این نوع از دستگاه های اسپرسو از دهه ۶۰ میلادی معرفی شدند و بازار را تصرف کردند. در این دستگاه ها برای هدایت آب گرم شده به درون اتاقک دم کشیدن و بستر قهوه، از یک پمپ الکترونیکی استفاده می گردد. با استفاده از پمپ الکترونیکی بدست آوردن فشار بالا و همه جانبه آسان است. امروزه سه گروه از دستگاه های اسپرسو پمپی در بازار وجود دارد :

دستگاه های اسپرسو پمپیدستگاه های اسپرسو پمپی نیمه اتوماتیک

دستگاه های اسپرسو پمپی اتوماتیک

دستگاه های اسپرسو پمپی سوپر اتوماتیک

در هر گروه گونه های متفاوتی وجود دارد (انواع مختلف پمپ، تعداد دیگ بخار و برنامه ریزی کامپیوتری). اما بهتر است قبل از اینکه نگاهی به مکانیسم ها بیاندازیم، هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

دستگاه های اسپرسو نیمه اتوماتیک

این احتمالا چیزی است که وقتی به دستگاه اسپرسو حرفه ای فکر می کنید به ذهنتان می آید. اما این دستگاه از سیستم اتوماتیک برای هدایت آب استفاده می کند. آسیاب کردن دانه های قهوه ، کوبیدن و تمپ قهوه و کنترل زمان عصاره گیری از وظایف باریستا است. این دستگاه ها راه حل میانی خوبی بین کنترل انسانی و ثبات ماشینی هستند. شما مسئول شات ها هستید اما دما و فشار آب تنظیم شده است و در نتیجه خراب کاری کردن سخت تر خواهد بود.

دستگاه های اسپرسو اتوماتیک

این دستگاه ها بسیار مشابه دستگاه های اسپرسو نیمه اتوماتیک هستند اما آنها جریان آب را به صورت اتوماتیک متوقف می کنند. این بئین معنی است که اطمینان از مقدار مساوی در هر شات و دیگر نیازی نخواهد بود چراکه برای جلوگیری از سر رفتن بالای سر هر شات باید قرار بگیرید. از این دستگاه های اسپرسو در کافی شاپ ها استفاده می شود.

دستگاه های اسپرسو سوپر اتوماتیک

این دستگاه های اسپرسو همه کاره هستند. دستگاه، قهوه را پودر، اندازه می گیرد و در محفظه می کوبد. دکمه را فشار دهید و هربار شاتی یکپارچه تحویل بگیرید. برخی دستگاه ها به شما اجازه می دهند تا تغییراتی را در اندازه آسیاب و زمان بندی ایجاد کنید اما جای چندانی برای خلاقیت وجود نخواهد داشت. مکان مناسب برای استفاده از این دستگاه ها خانه و دفاتر است و نه کافی شاپ ها !

جنبه های مکانیکی دستگاه های اسپرسو پمپیجنبه های مکانیکی دستگاه های اسپرسو پمپی

در این نوع از دستگاه های اسپرسو پمپ های متفاوتی وجود دارد (لرزان، چرخان، دنده ای). ایوان می گوید که پمپ های لرزان معمولا در دستگاه های اتوماتیک مورد استفاده قرا می گیرند و “ از  آنجایی که با فشاری ثابت کار می کنند، برای کنترل فشار، بسیار بی ثبات هستند. همچین می گوید فشار می تواند از ۴ واحد در آغاز عصاره گیری به ۱۴ تا ۱۶ واحد در زمان پایان برسد.” موقعیت هایی وجود دارد که ممکن است بخواهید فشار را تغییر دهید (همانطور که می دانید فشار برنامه ریزی نشده و نامساوی می تواند به اسپرسو بد منجر شود.” دستگاه های حرفه ای معمولا از پمپ های دنده ای یا چرخان استفاه می کنند. ایوان مجدد می گوید “پمپ های چرخان” با ثبات هستند. با این حال باید آنها را بر اساس گذر زمان و اصطحلاک تغییر دهید. “پمپ های دنده ای” در بهترین دستگاه ها یافت می شوند که به همراه پمپ های چرخان کار می کنند (اما با کنترل فشار مستقل). ایوان توضیح می دهد “فشار را می توان با تغییر دستی یا بر اساس گزینه های قابل برنامه ریزی که قهوه چی با توجه به عصاره گیری مورد نظرش انتخاب کرده است تغییر داد. برخی دستگاه های اسپرسو شامل گزینه های قابل برنامه ریزی و دستی می شوند.” دستگاه های اسپرسو پمپی حرفه ای معمولا برای آزاد کردن فشار دارای سوپاپ تخلیه 3 طرفه هستند تا امکان گرفتن شات های متوالی به صورت پشت سر هم را فراهم کنند.

مزیت دستگاه های اسپرسو اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، داشتن کنترل با ثبات است که به همین خاطر است دستگاه های پمپی گران قیمت چندین دیگ بخار دارند. این ویژگی به آب مربوط به دم کردن اجازه می دهد تا جدای از آبی که برای بوجود آوردن بخار استفاده می شود گرم شود. این مسئله کنترل دمایی بهتری را بوجود می آورد و امکان عصاره گیری بیش از حد را کاهش می دهد. شان می گوید “با کنترل پیشرفته تر دما، شما جوشاننده های مستقلی را برای گروپ هِد و آب و بخار خود دارید.” اما ایوان شک دارد که حتی با دستگاه های پیشرفته عدم یکپارچه گی را ببینیم. “برخی از دستگاه ها بهتر هستند اما فراموش نشود این دستگاه ها توسط ما انسان ها درست شده اند و ما کامل نیستیم پس هیچ دستگاه اسپرسو بی عیبی وجود ندارد.”

قیمت یک اسپرسو یکپارچه

دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می توانند تعادل خوبی را بین یکپارچگی و کنترل ایجاد کنند اما ارزان نیستند. شان می گوید که “دستگاه های دارای جوشاننده های متعدد گران قیمت هستند که از دید یک باریستا این شرایطی خاص است. مقدار پولی که می خواهید هزینه کنید می تواند نقش مهمی در این مسئله داشته باشد.” هر کدام از دستگاه های اسپرسو دارای معایب و مزایای مربوط به خود هستند. تفاوت در ثبات، مقرون به صرفه بودن و ملاحظات کاربردی، باعث می شود که “مناسب ترین” دستگاه برای هر شخص متفاوت باشد.

Share this post