با انواع مختلف دستگاه اسپرسو بیشتر آشنا شویم قسمت اول

دستگاه اسپرسو اهرمی

با انواع مختلف دستگاه اسپرسو بیشتر آشنا شویم قسمت اول

انواع دستگاه اسپرسو به طرز روز افزونی در دفاتر و منازل دیده می شوند. جالب است که می توانیم قهوه خود را در سر کار یا بدون ترک منزل داشته باشیم اما وقتی به اندازه یک شات قهوه در دستگاه قرار می دهید، چقدر از اتفاقاتی که می افتد آگاهی دارید؟

پوشش براق آنها ممکن است به طرز چشمگیری مکانیسم های متفاوت آنها را پنهان کند. اجازه دهید به زیر این پوشش نگاهی بیاندازیم و درباره دستگاه های اسپرسو اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

دستگاه اسپرسو بخار محور steam driven machine

در سال ۱۸۸۴ گزارش شد که آنجلو موریوندو در نمایشگاه عمومی تورین “دستگاه بخاری جدیدی را برای درست کردن به صرفه و فوری نوشیدنی قهوه” ارائه کرده است. در اینجا سیستم تحت فشار قهوه متولد شد.

دستگاه های بخار محور برقی امروزه هم استفاده می شوند. ساده بودن آنها استفاده و نگهداری شان را آسان می کند. این دستگاه ها همچنین کوچک و مقرون به صرفه هستند. اما چگونه عمل می کنند؟

دستگاه اسپرسو بخار محوردر یک مخزن عایق بندی شده آب به جوش می آید و بخار تولید می شود که این امر باعث تولید فشار می شود و آب را به درون مخزن و قهوه وارد می کند. این روند مشابه اتفاقی است که در قوری اسپرسوساز روگازی (موکا پات) می افتد.

ایراد دستگاه اسپرسو بخار محور این است که تنها به میزان ۱ تا ۱.۵ واحد فشار می رسند. فشار ایده ال برای یک شات اسپرسو ۹ واحد ( ۹ بار ) است.

در این دستگاه ها، از آبی که برای تولید بخار استفاده می شود برای دم کردن قهوه هم می توان استفاده کرد. این مسئله به آن معنا است که آب وقتی به دانه ها می رسد نزدیک نقطه جوش است که در این حالت ممکن است باعث عصاره گیری بیش از حد قهوه و بد مزه شدن آن بشود.

ایوان مورا که در کافی شاپ هولا در مادرید یک قهوه چی ( باریستا ) است چنین می گوید : “در دستگاه های بخار محور نه تنها فشار پایین است بلکه دما بسیار بالا است.”

اگر به دنبال یک اسپرسو سریع و بدون صرف پول و زمان هستید، دستگاه های اسپرسو بخار محور خوب کار می کنند. با کمی آزمایش و خطا در مورد اندازه آسیاب، ممکن است بتوانید چگونگی درست کردن قهوه خوب بدون عصاره گیری بیش از حد را پیدا کنید.

دستگاه اسپرسو اهرمی lever driven machines

در دستگاه های اهرمی برای گرفتن یک شات قهوه به قدرت فیزیکی نیاز است. دو نوع از این دستگاه ها وجود دارد : دستی و فنری.

دستگاه اسپرسو اهرمیدستگاه اسپرسو دستی را می توان از حالت افقی اهرم آنها تشخیص داد. وقتی این اهرم بالا می رود، یک دریچه در محفظه دم کردن، آب گرم شده را برای خیس کردن قهوه به درون خود می کشد. متصدی دستگاه می تواند میزان تزریق، میزان جریان و فشار را با پایین آوردن اهرم کنترل کند.

در دستگاه های فنری، وقتی فنر آزاد در حالت عادی قرار دارد اهرم به سمت بالا قرار دارد. پایین آوردن اهرم باعث متراکم شدن فنر و بالا رفتن پیستون ها می گردد که این مسئله فضایی را در اتاقک دم کشیدن ایجاد می کند که باعث ورود آب می شود. وقتی فنر از حالت متراکم خارج شود اهرم بالا می آید و این عمل باعث فشار دادن آب توسط پیستون به سمت پایین و استخراج اسپرسو می گردد.

لحظه استخراج عصاره گیری

با دستگاه های اسپرسو اهرمی ، باریستا کنترل امور را در دست دارد. اگر یک قهوه مشخص به پیش تزریق بیشتر یا عصاره گیری بیشتر طعم از طریق فشار متفاوت نیاز داشته باشد انجام آن با دستگاه اهرمی ساده است که این نوع از دستگاه امکان خلاقیت یا آزمایش را فراهم می کند. دستگاه های اسپرسو اهرمی چشم گیرتر هستند و نبود بخش های الکتریکی می تواند آنها را جداب تر کند. امروزه چندان از آنها استفاده نمی شود و به طور خاص برای کافی شاپ های شلوغ ایده ال نیستند اما اگر به دنبال یک شیوه سنتی بخاری برای درست کردن قهوه هستید، دستگاه اسپرسو اهرمی برای شما گزینه مناسبی است.

اما چرا تهیه اسپرسو باید فشار باشد؟ دستگاه های اسپرسو اهرمی نیازمند تلاش فیزیکی و درک چگونگی کنترل متغییر ها هستند و کنترل تمام و کمال انسان می تواند به خلق بی ثباتی منجر شود. اغلب دستگاه های اسپرسو اهرمی یک دیگ بخار تکی دارند و به سرد شدن آب پیش از رسیدن به قهوه وابسته هستند که ممکن است اتفاق افتادن آن با ثبات نباشد. شان آپیایس موسس آکادمی Red Band Barista در کیپ شرقی آفریقای جنوبی است و به من گفت که برای ثبات ارزش قائل است. “وقتی می خواهید تجهیزاتی را بخرید، مزایا و معایب فراوانی وجود دارند اما برای من ثبات مهمترین چیز است.”

با ادامه مقاله انواع مختلف دستگاه اسپرسو همراه ما باشید.

Share this post