انواع دانه قهوه را بیشتر بشناسید

دانه قهوه

انواع دانه قهوه را بیشتر بشناسید

قهوه دارای بیش از صد گونه مختلف است و هر گونه را می توان به انواع مختلف تقسیم کرد. و همه این ها بر طعم قهوه، مقدار کافئین و نحوه رشد آن تأثیر می گذارند.

۲ گونه اصلی دانه قهوه: عربیکا و روبوستا

در داخل هر گیلاس، دو دانه کوچک خواهید یافت – مگر اینکه گیاه قهوه peaberry باشد یا معیوب باشد. peaberry زمانی اتفاق می افتد که دانه ها به هم پیوسته باشند: به جای دو دانه شبیه بادام زمینی، یک دانه گردتر و بزرگتر به شکل نخود خواهید دید. این برای حدود ۵٪ از دانه ها اتفاق می افتد. این دانه ها دانه قهوه هستند. قبل از خشک شدن، برشته شدن، آسیاب شدن، و در نهایت تبدیل شدن به نوشیدنی مورد علاقه ما، از طریق فراوری گسترده ای دانه ها از میوه ها جدا می شوند.

اما همه گیاهان قهوه یکسان نیستند…

عربیکا پرمصرف ترین قهوه در دنیا است که تقریبا ۷۰٪ از صنعت قهوه را تشکیل می دهد. این قهوه برای عطر و طعم با کیفیتش شناخته شده است؛ متخصص زیست شناس ICFC پاناما و تحلیلگر زنجیره ارزش قهوه والنتینا پدروتی می گوید: “در بازار قهوه تخصصی ، با عربیکا پیش می روید.”

دانه قهوه عربیکا، در مقایسه با دانه قهوه روبوستا :

1- به آب و هوا حساس تر است

2- بیشتر در معرض آفات است

3- در دماهای پایین رشد می کند (که اغلب با افزایش ارتفاع یا رشد در سایه در ارتباط است)

4- معمولاً تعداد گیلاس کمتری تولید می کند

5- محتوای کافئین آن کم است

6- دارای شیرینی بیشتر و عطر و طعم پیچیده تر بوده و معطر تر است. روبوستا یا کانفورا درختی با دوام تر و قوی تر است که حدود ۳۰ درصد از صنعت قهوه را شامل می شود.

7- در مقابل بیماری ها و آفات مقاوم تر است

8- دارای محتوای کافئین بالاتر است

9- در دماهای گرم تر رشد می کد

محصول بیشتر با تعداد گیلاس بیشتر و در نتیجه دانه های بیشتر دارد.با این حال، این به این معنی است که گیلاس ها مواد مغذی کمتری دریافت می کند و بنابراین قهوه اغلب دارای کیفیت پایین تری است.

10-به تلخی تمایل دارد

بر خلاف گونه ها، ما انواع مختلفی از قهوه را مصرف می کنیم. دفعه بعد که یک کیسه قهوه تخصصی خریداری می کنید، ممکن است به شما بگوید کدام نوع را می نوشید. برخی از رایج ترین آنها عبارتند از تیپیکا، بوربون و کاتورا. و همچنین گشا / گیشا، که احتمالاً معروف ترین نوع قهوه است. این قهوه فوق العاده با عطر و طعم ظریف گل مانند همراه با غلظتی مانند چای شناخته می شود. دانه های سبز آن تا قیمت ۸۰۳ دلار به ازای هر پوند فروخته می شود. برای چند سال اول زندگی درخت، نباید بهره وری زیادی انتظار داشته باشید. به یاد داشته باشید، درخت تا سه-چهار سالگی گل نمی دهد. تمام درختان قهوه زندگی خود را مانند همان دانه هایی آغاز کردند که ما هر روز دم می کنیم و می خوریم. همانطور که درخت رشد می کند، می توانید شاخه های متمایز آن و برگ های سبز روشنش را ببینید. بیشتر تولیدکنندگان، درختان قهوه جوان را در قلمستان ها نگهداری می کنند تا زمانی که نهال آماده کاشت در مزرعه باشد. هنگامی که یک گیاه قهوه بالغ می شود، گل می دهد؛ این معمولاً بعد از بارش سنگین اتفاق می افتد. و پس از گل، گیلاس می آید. در بعضی از کشورها، مانند کلمبیا، آب و هوا به گونه ای است که درختان دو بار در سال گل می دهند – چیزی که به نوبه خود منجر به دو برداشت در سال می شود. برای قهوه عربیکا، زمان گلدهی تا برداشت تقریباً ۹ ماه است.

قهوه روبوستا می تواند دو تا سه بار در سال، بسته به آب و هوا و خاک، برداشت شود

گیاه قهوه با گیلاس های درخشان و گل های سفید و ظریفش ظاهری زیبا برخوردار است. ممکن است درخت از نوع قوی ارتفاع کم یا یک درخت ارتفاع بالا اما حساس و باشکوه باشد، یک نهال جوان یا یک غول قدیمی، پر از میوه رسیده و یا فقط برگ های سبز تیره؛ در هر صورت، به لطف این درخت است که می توانیم از دم کردن روزانه قهوه لذت ببریم و میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان زندگی خود را بگذرانند.

Share this post