اطلاعات جامع درباره قهوه فوری (قسمت دوم)

قهوه فوری در قطار

اطلاعات جامع درباره قهوه فوری (قسمت دوم)

در مقاله فبلی اطلاعات جامعی درباره قهوه فوری ارائه دادیم که در این مقاله به ادامه آن خواهیم پرداخت. بدنبال درخواست دولت برزیل، شرکت نستله در سال ۱۹۳۰ شروع به آزمایشاتی بر روی روش‌های تولید قهوه‌ فوری کرد و در سال ۱۹۳۸ اسم محصولش را نسکافه نامید که تلفیقی از اسم‌های نستله و کافه بود. در سال ۱۹۶۵، آن‌ها محصولات خود را گسترش دادند و نسکافه گلد را به بازارعرضه  کردند که در واقع قهوه‌ فوری‌ ای است که با روش یخ زدگی-خشک کردن تولید می‌شود.

استفاده از قهوه‌ فوری

قهوه‌ فوری بیشتر در مکان‌هایی نظیر قطار که دسترسی به ابزار دم‌آوری نیست سرو می‌شود،. این قهوه‌bها همچنین در آشپزی و کیک پزی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا می‌دانستید که قهوه فوری ؟؟؟!!!

قهوه‌ فوری فقط یک نوشیدنی نیست بلکه یکی از اجزای اصلی سازنده‌ی Caffenol-C است که در مایع ظهور عکس‌های سیاه‌وسفید نیز استفاده می‌شود و عجیب است که هرچه این نوع قهوه از کیفیت پایین‌تری برخوردار باشد و برند ارزان‌تری داشته باشد، در این مورد بیشتر و بهتر کار خواهد کرد

استفاده قهوه فوری

√  میزان کافئین موجود در قهوه‌ فوری به طور کلی، هر ۸ اونس از قهوه‌ فوری ۲۷ تا ۱۷۳ میلی‌گرم کافئین را شامل می‌شود و مدل‌های بدون کافئین آن نیز بین ۲ تا ۱۲ میلی‌گرم کافئین دارند. مثلاً در ۶ اونس قهوه‌ی فوری نسکافه حدود ۶۵ میلی‌گرم کافئین موجود است.

کافئین قهوه فوری

√  قهوه‌ی فوری و سلامتی: قهوه‌ فوری قهوه‌ای است که آبش را گرفته‌اند و سپس قبل از نوشیدن دوباره به آن آب  اضافه می‌شود. اما در مورد تأثیر در سلامتی انسان، متفاوت می باشد. مثلاً یک فنجان قهوه‌ی نرمال چیزی نزدیک به ۴۰۰ میلی‌گرم پلی فنول(نوعی از آنتی‌اکسیدان) به ازای هر ۱۸۰ میلی‌لیتر دارد در حالی که این رقم در قهوه‌ی فوری تنها ۳۲۰ میلی‌گرم است.

√  قهوه‌ی فوری میزان کافئین کمتری نسبت به قهوه‌ی دم‌آوری شده دارد و اگر شما مایل هستید کافئین کمتری دریافت کنید، این نوع قهوه می‌تواند گزینه‌ ی خوبی باشد. به دلایلی نا مشخص نوشیدن قهوه‌ی فوری نسبت به نوشیدن قهوه‌ی دم شده جذب آهن کمتری  دارد. در حالت عادی جذب آهن از طریق روده‌ها نزدیک به ۵٫۸۸% کل آهنی است که شما جذب می‌کنید. زمانی که قهوه‌ی دم شده می‌نوشید این عدد به ۱٫۶۴ و زمانی که قهوه‌ فوری می‌خورید این عدد به ۹۷/۰ درصد کاهش میبابد.

√  توصیه: سعی کنید قهوه را یک ساعت قبل از خوردن غذا و یا چند ساعت بعد از آن بنوشید. توجه این نکته جالب است که مطالعات نشان می‌دهند که زنانی که قهوه‌ی فوری بیشتری نسبت به قهوه‌ی دم شده می‌نوشند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان رحم قرار دارند.

√  اسپرسوی فوری :  این نوع قهوه اندکی قوی‌تراز قهوه‌ی فوری است و از قهوه‌ای باکیفیت بهتر به دست می‌آید. در این نوع قهوه، از دانه‌هایی با رست تیره‌تر و میزان عربیکای بیشتر استفاده می‌شود ومعمولا  از روش یخ زدگی-خشک کردن استفاده می‌شود وجالب است که  اسپرسوهای فوری طعم‌های بهتری نیز دارند. اما اگر طعم تلخ را نمی پسندید ، کمی شکر به آن بیفزایید تا طعمی مطبوع تر  داشته باشد.

اسپرسو فوری

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نه =