آیا با قهوه ساز Clever آشنایی دارید؟

قهوه ساز Clever

آیا با قهوه ساز Clever آشنایی دارید؟

قهوه ساز قطره چکانی کلور clever از قهوه ساز های دستی محسوب می شود و ترکیبی دقیق و بسیار کارآمد از بهترین ویژگی های دو روش دم نمودن قهوه با فرنچ پرس و روش فیلتری و حذف اشکالات دم نمودن قهوه می باشد. کنترل زمان خیساندن و دم کردن قهوه در روش فرنچ پرس راحت تر است اما از دست دادن حرارت و به جا ماندن رسوب قهوه در فنجان از مشکلات این روش است. همچنین دم کردن قهوه به روش فیلتری با فیلتر کاغذی ساده و راحت است. اما در این روش کنترلی بر زمان خیساندن قهوه ندارید چون پس از ریختن آب جوش بر روی قهوه، قهوه سریع شروع به ریزش و فیلتر شدن می کند. ویژگی مثبت قهوه ساز Clever وجود یک سوپاپ متوقف کننده در دهانه خروجی فیلتر قیفی کلور است در نتیجه با کنترل بروی زمان خیساندن، قهوه ای بدون رسوب خواهید داشت. تفاوتی که قهوه ساز Clever با دیگر دستگاه های دستی نظیرv60 و قهوه ساز های فیلتری دارد:

این قهوه ساز به گونه ای طراحی شده است که هنگامی که کلور را روی فنجان یا فلاسک قرار می دهید سوپاپ باز شده و هنگامی که آن را از روی لیوان بر می دارد بسته می شود.

توانایی کنترل زمان خیساندن قهوه

وجود در پوششی مخصوص برای حفظ گرمای آب در طول زمان خیساندن قهوه

دارا بودن یک صفحه پلاستیکی اضافی مجزا که برای قرار دادن قهوه ساز در مواقع خیساندن قهوه مورد استفاده قرار می گیرد.

می توانید قهوه ساز کلور را روی لیوان قرار دهید  و یا ظروفی که دارای  دهانه ی از ۳٫۸ سانتی متر تا ۹٫۵ سانتی متر قطر هستند، قرار داد.حتی می توانید بر روی فلاسک های خیلی باریک هم قرار دهید به شرطی که مطمئن باشید قهوه ساز روی فلاسک ثابت می ماند. از گذاشتن قهوه ساز کلور در مایکرویو و ماشین ظرفشوئی خودداری کنید .

نحوه دم کردن قهوه با قهوه ساز Clever

مرحله اول:

برای گرم کردن قهوه ساز می توانید از کاغذ فیلتر استفاده کنید  بطوری که آن را در قهوه ساز قرار داده و کمی آب گرم بروی آن بریزید تا کاغذ فیلتر خیس بخورد و عطر و طعم کاغذ فیلتر کم شود (تا هنگامی که قهوه را در آن می ریزید قهوه بو و طعم کاغذ فیلتر را بخود نگیرد ) سایز متناسب فیلتر برای کلور فیلتر سایز ۴ می باشد.

مرحله دوم:

درجه آسیاب برای قهوه ساز های فیلتری درجه نسبتا ریز است که بهتر است با این درجه دانه های قهوه را آسیاب کنید (و یا قهوه ی آسیاب شده برای قهوه ساز های فیلتری را از قهوه فروشی ها تهیه کنید.)

در صورتی که اگر از قهوه ی با درجه آسیاب درشت استفاده می کنید باید زمان خیسانده شدن قهوه را افزایش دهید.

قهوه ساز کلور

مرحله سوم :

پس از گرم شدن آبی که در مرحه اول درون قهوه ساز ریخته بودید از قهوه ساز خالی کرده و قهوه آسیاب شده تان را از فیلتر کاغذ عبور دهید .نسبت مقدار قهوه به آب برای دم کشیدن خوب قهوه در این روش به شرح زیر است:

به ازای ۳۶۰ میلی لیتر آب…۲۲ گرم قهوه…..زمان غوطه وری قهوه ۳ تا ۴ دقیقه ..مقدار نهایی قهوه دم کشیده۳۰۰ میلی لیتر

.به ازای ۵۳۰میلی لیتر آب…۳۳ گرم قهوه…..زمان غوطه وری قهوه ۳ تا ۴ دقیقه ..مقدار نهایی قهوه دم کشیده۴۵۰ میلی لیتر

به ازای ۱۰۰۰ میلی لیتر آب….۶۶گرم قهوه…..زمان غوطه وری قهوه ۳ تا ۴ دقیقه ..مقدار نهایی قهوه دم کشیده۹۰۰ میلی لیتر

مرحله چهارم :

بعد از افزون آب،تایمریا زمان سنج را روشن کرده و۷۵ تا ۱۰۰ (میلی لیتر) آب از جوش افتاده (۹۶ درجه سلیسیوس ) بروی قهوه آسیاب شده ریخته و ۱۵ثانیه صبر نمایید تا قهوه پف کرده و به اصطلاح بشکفد.و سپس پنج بار قهوه را بصورت مدور با قاشق هم زده و سپس بقیه آب را به آرامی و بصورت مدور بر روی قهوه بریزید و برای بار دوم نیز ۵ بار قهوه را بصورت مدور با قاشق به هم بزنید و سپس در پوش را روی قهوه ساز بگذارید و صبر کنید .این مرحله باید حدودا یک دقیقه زمان ببرد.

مرحله آخر:

بعد از دو الی سه دقیقه قهوه ساز کلور را روی ماگ یا فنجان یا ظرف خود قرار دهید تا عمل فیلترینگ و ریزش قطره ای قهوه دم شده آغاز گردد .این مرحله نیز حدودا یک تا یک دقیقه و نیم زمان می برد (که تقریبا جمع مراحل چیزی حدود ۴ الی ۵ دقیقه زمان می برد.)

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =